CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
Templomok miserendje »
» HÍREINK »
Sok ember a legreménytelenebb helyzetben fedezi fel magában a reményt. A lélek sötét éjszakáján telve vagyunk sötétséggel, önváddal, gyötrelemmel, aggodalommal. A remény olyan, mint egy csillag: a napsütésben nem láttuk, de a legsötétebb éjszakán megmutatja a fényét. Advent második vasárnapján meggyújtjuk a remény gyertyáját. Mely valóban lángra lobbantja és táplálja szívünkben a reményt.Hányszor, de hányszor mondjuk ki a remélem szót! Mélyebben viszont talán soha nem gondolunk bele abba, hogy mit is jelent reménykedni?
- Nagyon remélem, hogy időben odaérek.
- Szívből remélem, hogy sikerül a vizsgám.
- Annyira remélem, hogy fel fog hívni.
A sötét éjszakákon eldől, hogy lelkünk beleragad a fagyott állapotba, vagy a remény szikrája felcsillan, elkezd melegíteni, és kilendít a holtpontból. Remény nélkül lehetetlen továbblépni nehéz helyzetekben, lehetetlen megoldani feladatokat. Ha remény van, minden kisebb csodává válhat. Megszelídülhetnek a nehézségek, könnyebbé válhatnak a terhek, felszáradhatnak a könnyek. A reménnyel éled a szív ereje, beburkol a puhasága, körülvesz a melege, szétárad az ereje. Feltölt először minket, aztán a körülöttünk lévőket, szűkebb és tágabb környezetünket. A bennünket körülvevő nehézségek és bizonytalanság ellenére is tudatosuljon bennünk az, hogy Istennek terve van velünk, hívogat, szólongat bennünket, Isten meghív a találkozásra, bátran lépjünk erre az útra, hogy vele együtt örvendezhessünk a második gyertya fényében.
*
Aranyosi Ervin – Advent második gyertya
A második is fényre lobban,
jelzi, angyal szállt a földre:
– Éljetek méltóbban, jobban,
s várjatok az újszülöttre!
Lelketeket készítsétek,
– a világ újjá születhet!
Szóljon szívből belső ének,
– nyissátok meg szeretetnek!
Legyen bennünk könyörület,
új megváltónk mikor várjuk.
A világ is szebbnek tűnhet,
ha utunkat eképp járjuk.
Találd meg a belső békét,
s majd, ha utad tisztán járod,
élvezheted eredményét,
egy csendes, békés világot…
A 2025. év mint jubileumi szentév rendkívüli esztendőnek bizonyult az életünkben. Ferenc pápa felhívására a remény zarándokaiként éltük át ezt az időszakot. A szentévet követően sem szűnünk meg a remény fáklyáját égve tartani – ahogy a Szentatya fogalmazott. Utóda, XIV. Leó pápa egy rendkívül fontos szempontot emelt ki beköszönő beszédében, mintegy a remény egyik vágyott gyümölcsét, a békét: „Béke veletek! Ez a feltámadt Krisztus békéje, fegyvertelen és lefegyverző béke, alázatos és állhatatos béke. Istentől származik, attól az Istentől, aki mindnyájunkat feltétel nélkül szeret.” (Róma, Szent Péter bazilika, 2025. május 8.)
A váci székesegyház karnagya, Varga László atya nevét szinte mindenki ismeri. Évtizedek óta vezeti az idén hetvenéves Szent Cecília Kórust, emellett hetente műsort szerkeszt a Katolikus Rádióban, az OMCE központi igazgatója és zenei vezetője a Magyar Liturgikus és Egyházzenei Intézetnek. A zene iránti szeretete hamar kitűnt, gyermekkorában Budapesten kántorképzőbe járt, majd pappá szentelése után diplomáit az OMCE Karnagyképzőn és a Zeneakadémián szerezte. Szakterületei az egyházzene, karvezetés és a zeneszerzés.
A gyermek óriási ajándék, hatalmas öröm forrása a szülők és az egész társadalom számára. Manapság sajnos a házaspárok kb. egy ötöde szembesül azzal a mély fájdalommal, hogy családjukba nem érkezik meg a várva várt gyermek. A szeretet azt diktálja, hogy minden olyan segítséget megadjunk a számukra, amely nem ellentétes a születendő gyermek javával, jogaival. Az MKPK 2025. december 4-én megjelent közleményét adjuk közre.
A magyar és a romániai katolikus püspöki konferenciák állandó tanácsai november 25–26-án Vácon tartották meg soron következő találkozójukat. Szerda reggel a szentmise főcelebránsa Erdő Péter bíboros, prímás volt a Nagyboldogasszony-székesegyházban, majd a főpásztorok meglátogatták a gödi Búzaszem Iskolát. A Magyar Kurír tudósítását közöljük.2025. december 9. kedd
Natália
Egy alkalommal Jézus ezt a példabeszédet mondta tanítványainak: „Mit gondoltok? Ha valakinek száz juha van, és egy elcsatangol közülük, nem hagyja-e ott a kilencvenkilencet a hegyen, és nem megy-e, hogy megkeresse az eltévedtet? Ha...
Összes program »