CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
A 2025-ös ökumenikus imahét arra hív bennünket, hogy merítsünk közös örökségünkből, és még beljebb lépjünk a minden keresztényt egyesítő hitbe. Az idei ökumenikus imahét imádságait és elmélkedéseit az észak-olaszországi Bose monasztikus közössége készítette.Ebben az évben van az első ökumenikus zsinat 1700. évfordulója, melyet a Konstantinápoly melletti Niceában tartottak Kr. u. 325-ben. A megemlékezés kivételes alkalmat teremt arra, hogy együtt éljük meg és ünnepeljük a keresztények közös hitét a zsinaton megfogalmazott hitvallás szerint.
Vácon 2025. január 19 - 26. között vehetünk részt az imaalkalmakon, minden nap 18 órai kezdettel.
*
Január 19., vasárnap: Váci Evangélikus templom (Eötvös József utca 1.) igehirdető: dr. Varga Lajos váci segédpüspök
Január 20., hétfő: Váci Evangélikus templom (Eötvös József utca 1.) igehirdető: dr. Borsi Attila református lelkipásztor
Január 21., kedd: Vác-Deákvári Jézus Szíve Templom (Vörösmarty tér 1.) igehirdető: Meláth Attila baptista lelkipásztor
Január 22., szerda: váci Nagyboldogasszony-székesegyház (Konstantin tér 11.) igehirdető: Detre János evangélikus lelkész
Január 23., csütörtök: Váci Baptista-imaház (Mentős köz 1.) igehirdető: Szőke Attila Szilárd református lelkipásztor
Január 24., péntek: Váci Baptista-imaház (Mentős köz 1.) igehirdető: Csuka Tamás református nyugalmazott püspök
Január 25., szombat: Vác-Alsóvárosi Református Templom (Damjanich tér) igehirdető: Marton Zsolt váci megyéspüspök
Január 26., vasárnap: Vác-Felsővárosi Református Templom (Takács Ádám köz 4.) igehirdető: Stanislaw Biegun deákvári káplán
*
Véradásra is alkalom nyílik a Felsővárosi Református Egyházközség szervezésében, január 24-én, pénteken 13.00-17.00 óra között, melynek helyszíne a Felsővárosi (Kisváci) gyülekezeti terem (Takács Ádám köz 4.).
| ImahetiFuzet2025.pdf | |
| _ (18).pdf |
A PDF dokumentumok megjelenítéséhez töltse le az ingyenes Adobe Readert az Adobe honlapjáról!
Mit jelent számunkra az ünnep, mit tekintünk ünnepnek és hogyan készülünk az ünnepeinkre? Gyerekek, fiatalok és idősek találkozása egy-egy vasárnapi ebéden, a közös születésnapokon, húsvétkor és karácsonykor olyan összetartó erővé válik, amely minden fáradtságot, zsúfoltságot, rumlit megér, állítja a Csillag házaspár a Lélekjelenlét podcast adásában. Király Eszter vendége Csillag Péter a Molnár C. Pál Műterem Múzeum vezetője és a hagyaték a gondozója, állandó diakónus és felesége Éva hitoktató, gyermekkönyvfordító. A házaspár több mint 40 éve él boldog házasságban, hat gyermekük és 17 unokájuk van.
A Váci Egyházmegye Hitoktatási Bizottsága idén is interaktív meglepetéssel készült minden korosztály számára. A négy hetes adventi időszak minden napján kinyíló ablakokban érdekes, aktuális és hasznos tartalmak várnak: történetek, játékok, elmélkedések, versek, imák, videók, meghökkentő írások és gyakorlatok, amelyek segítenek jobban megérteni létezésünk lényegét, emberi működésünket és környezetünket, valamint rámutatnak Isten és az ember kapcsolatának csodálatosságára.
A könyvtáralapító Peitler Antal József püspök előtt tisztelegve KÖNYVTÁR – KÖNYVEK – EMBEREK címmel jubileumi konferenciát szervezett alapításának 150. évfordulója alkalmából a Váci Egyházmegyei Könyvtár. A konferencián neves könyvtárosok, történészek, irodalomtörténészek, muzeológusok és levéltárosok járták körbe a könyvtár létrejöttében, gyűjteményének gondozásában, gazdagításában jelentős szerepet vállalt püspökök, papok, szerzetesek életútját, a könyvtári állomány gyarapításának, megőrzésének, rendszerezésének jelentős eseményeit. Az eseményhez kapcsolódóan emléktáblát avattak az alapító püspök tiszteletére.
Négy éven át tartó iskolai kutatás eredményeit hozták nyilvánosságra.2025. december 3. szerda
Ferenc és Olívia
Amikor a hetvenkét tanítvány nagy örömmel visszatért küldetéséből, Jézus felujjongott a Szentlélekben, és így imádkozott: „Áldalak téged, Atyám, mennynek és földnek Ura, mert elrejtetted ezeket a bölcsek és...
Összes program »