CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
Március 12-én, szerdán Vácon tartotta éves közgyűlését a Magyar Utazási Irodák Szövetsége. Az esemény kapcsán a Váci TDM egyúttal egy konferenciát is szervezett a Váci Egyházmegyével karöltve, melynek programjai közt a város nevezetességeit is megtekintették a résztvevők.A Magyar Utazási Irodák Szövetségének mintegy száz tagját látta vendégül a PüspökVác Látogató- és Rendezvényközpontban a Vác és környéke TDM. A sétával egybekötött rendezvény célja volt, hogy az utazási csomagokat összeállító utazási irodák képviselőivel megismertessék Vác értékeit és látnivalóit, ezzel vonzó turisztikai célponttá téve a várost.
A konferenciával egybekötött éves közgyűlés előtt kétórás városi sétát szervezett egyházmegyénkkel közösen a TDM, ennek során megtekintették a Püspöki Palotát, a felújított székesegyházat, valamint a májusban a székesegyházban megnyíló Toronykilátó egy részét is bejárták a vendégek és lehetőségük volt kisvonattal körbejárni a barokk belvárost.
Kelecsényi Ágnes a Váci TDM ügyvezető elmondta, hogy tudatosan erősítik a marketing kommunikációt a szakma felé tehát ennek is köszönhette a város, hogy az elmúlt évek során élénkül a turisztikai forgalma. Sikerként és elismerésként is élik meg, hogy a MUISZ közgyűlésének megrendezési lehetőségét idén Vác nyerte el. 2022-ben már fogadták Vácon a Magyar Beutaztatók Szövetségének (MABEUSZ) tagjait egy tanulmányi kirándulásra.
A konferencián bemutatkozott a Váci TDM, Bozóky Anita a Váci Egyházmegye turisztikai vezetője bemutatta a PüspökVác Látogató- és Rendezvényközpont szolgáltatásait. A résztvevők meghallgathatták Liszka Levente a Nemzeti Vallásturizmus Tanács titkárának előadását a vallásturizmus fejlődéséről, valamint Dobó Mátyást, a Visit Hungary üzleti együttműködések területi vezetőjét, aki az országos turisztikai trendekről beszélt.
Fotók: Visit Vác (Kis Dávid)
Kétszáz hittantanár jelentkezett és vett részt a Váci Egyházmegye Hitoktatási Igazgatóságának szervezésében megvalósuló tavaszi szakmai napon a PüspökVác Rendezvényközpontban, Vácon. A program egy nagyobb és több kisebb előadásból állt. Az alkalmazkodásról, kitartásról, szakszóval a rezilienciáról szóló előadást követően bemutatkozott a cigánypasztoráció, az ifjúságpasztoráció, valamint az Egyházművészeti Gyűjtemény, hogy együttműködést kínáljon a hitoktatók számára.
Először visszautasította a börtönlelkészi állást, mert nem vonzotta ez a terület. Azóta eltelt közel két évtized és még mindig a börtönben szolgál. Azt vallja, ez egy olyan hivatás, amit az ember nem kér, nem keres, viszont ha megkapja, akkor nagyon megszeretheti, mert a szeme előtt válik valóra, hogyan tudnak a bűnösök új életet kezdeni. Ez egy olyan ajándék, ami semmi máshoz sem fogható. Takács Péter állandó diakónussal, börtönlelkésszel Takács Bence beszélgetett a Lélekjelenlét podcast adásában.
Újabb rekordot döntött a felvételizők száma az Apor Vilmos Katolikus Főiskolán
A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) által meghirdetett országos templomi gyűjtés, valamint a Katolikus Karitász adománygyűjtő csatornáin keresztül több mint 133 millió forint támogatás gyűlt össze a kárpátaljai és a háború sújtotta területeken élők javára. Az orosz–ukrán háború negyedik évfordulójához kapcsolódó összefogás eredményeit és a támogatások felhasználásának részleteit 2026. március 23-án mutatták be a Katolikus Karitász országos központjában tartott sajtótájékoztatón.
A katolikus oktatás történelme során újra és újra bizonyította, hogy képes a megújulásra: a hagyományos értékek megtartása mellett válaszokat ad a kor kihívásaira. Intézményeinkben számos kiváló pedagógiai, nevelési és technológiai kezdeményezés születik – sokszor csendben, helyi keretek között, országos láthatóság nélkül.2026. március 25. szerda
Irén és Irisz
Abban az időben Isten elküldte Gábor angyalt Galilea Názáret nevű városába egy szűzhöz, aki jegyese volt egy férfinak, a Dávid házából való Józsefnek. A szűz neve Mária volt. Az angyal belépett hozzá és így...
Összes program »