CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
Templomok miserendje »
» HÍREINK »
2025. március 9-én tartotta a Tiszamenti Nagyboldogasszony Közösség ifjúsági találkozóját Kocséron a Gábor Áron Tagiskolában, melynek témája ezúttal „Visszatérés az első szeretethez” volt. A nap folyamán a fiataloknak lehetőségük nyílt lelki elmélyülésre, közösségi önvizsgálatra és vidám csapatversenyre is. Serfőző Balázs beszámolóját adjuk közre a Mente.hu honlapjáról.A program délelőtt szentmisével kezdődött, ahol közösen imádkoztunk és megerősítettük hitbéli elköteleződésünket. Ezt követően egy előadást hallgattunk meg, amely segített jobban megérteni, mit jelent visszatérni az első szeretethez, vagyis Istenhez és a tiszta hithez.
Ezután kiscsoportos beszélgetésen vettünk részt, ahol lehetőségünk volt megosztani gondolatainkat, tapasztalatainkat és lelki élményeinket másokkal. A beszélgetés segített elmélyíteni a hallottakat.
Ebéd után egy csapatversenyt tartottunk, amely nemcsak az ügyességet, hanem az együttműködést és a közösségi szellemet is erősítette.
A nap végén szentségimádáson vettünk részt, amely során elcsendesedhettünk, és személyesen is időt tölthettünk Istennel. Ez a meghitt pillanat méltó lezárása volt a napnak, segítve abban, hogy a találkozón kapott lelki ajándékokat magunkkal vihessük a mindennapokba.
A közösségünk célja, hogy közelebb hozza a fiatalokat Istenhez és egymáshoz. A találkozó során nemcsak új barátokra, hanem lelki megerősítésre is szert tettetünk. A találkozó számunkra is bizonyította, hogy a közösségi együttlét, a hit és a szeretet ereje képes új lendületet adni a mindennapokhoz.
Fotó: mente.hu
Urr Zsolt Ipoly plébános három éven át szolgált a négy nyugat-nógrádi települést magában foglaló Szent Jakab-plébánián. Ez idő alatt végzett lelkipásztori tevékenységével új lendületet adott a plébánia és fíliái hit-, valamint közösségi életének. Szolgálata a közelmúltban véget ért, ezért Nézsa egyháztanácsa a hálája jeléül Szent Jakab-díjjal tüntette ki Urr Zsolt Ipoly atyát. A Nógrád Vármegyei Hírportál írását közöljük.
Restaurálták a Váci Egyházmegyei Könyvtár két értékes Káldi-kötetét
A PüspökVác Rendezvényközpont adott otthont a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) Családbizottsága által harmadik alkalommal megszervezett „Melléjük szegődöm” országos időspasztorációs csoportok mentorai tréning záróhétvégéjének. A záró szentmisét Marton Zsolt váci megyéspüspök, az MKPK Családbizottságának elnöke mutatta be június 14-én. A Magyar Kurír cikkét közöljük.2026. június 22. hétfő
Paulina
Jézus a hegyi beszédben ezt mondta tanítványainak: Ne ítélkezzetek, hogy fölöttetek se ítélkezzenek! Amilyen ítélettel ítélkeztek, olyannal fognak fölöttetek is ítélkezni, és amilyen mértékkel mértek, olyannal...
Összes program »