CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
2025. március 9-én tartotta a Tiszamenti Nagyboldogasszony Közösség ifjúsági találkozóját Kocséron a Gábor Áron Tagiskolában, melynek témája ezúttal „Visszatérés az első szeretethez” volt. A nap folyamán a fiataloknak lehetőségük nyílt lelki elmélyülésre, közösségi önvizsgálatra és vidám csapatversenyre is. Serfőző Balázs beszámolóját adjuk közre a Mente.hu honlapjáról.A program délelőtt szentmisével kezdődött, ahol közösen imádkoztunk és megerősítettük hitbéli elköteleződésünket. Ezt követően egy előadást hallgattunk meg, amely segített jobban megérteni, mit jelent visszatérni az első szeretethez, vagyis Istenhez és a tiszta hithez.
Ezután kiscsoportos beszélgetésen vettünk részt, ahol lehetőségünk volt megosztani gondolatainkat, tapasztalatainkat és lelki élményeinket másokkal. A beszélgetés segített elmélyíteni a hallottakat.
Ebéd után egy csapatversenyt tartottunk, amely nemcsak az ügyességet, hanem az együttműködést és a közösségi szellemet is erősítette.
A nap végén szentségimádáson vettünk részt, amely során elcsendesedhettünk, és személyesen is időt tölthettünk Istennel. Ez a meghitt pillanat méltó lezárása volt a napnak, segítve abban, hogy a találkozón kapott lelki ajándékokat magunkkal vihessük a mindennapokba.
A közösségünk célja, hogy közelebb hozza a fiatalokat Istenhez és egymáshoz. A találkozó során nemcsak új barátokra, hanem lelki megerősítésre is szert tettetünk. A találkozó számunkra is bizonyította, hogy a közösségi együttlét, a hit és a szeretet ereje képes új lendületet adni a mindennapokhoz.
Fotó: mente.hu
Szeretsz videózni? Otthon vagy a TikTokon, Instagramon vagy YouTube-on? Van ötleted arra, hogyan lehetne a katolikus hitről fiatalosan és hitelesen beszélni? Akkor itt a helyed! Az MKPK olyan fiatalokat keres, akik a közösségi médiában, elsősorban TikTokon és Instagramon népszerűsítenék az általuk készített minőségi anyagokkal katolikus hitüket.
A váci Nagyboldogasszony-székesegyházban zártuk a Te Deummal a 2025/2026-os tanévet. Az ünnepi szentmisén Marton Zsolt megyéspüspök arra is felhívta a figyelmet, hogy mi vajon hol tudunk hozzátenni katolikus intézményként az oktatás-nevelés világának előmozdításához. A Szent Mihály Intézményfenntartó tudósítását olvashatják.2026. június 28. vasárnap
Irén és Levente
Abban az időben Jézus ezt mondta apostolainak: Aki apját vagy anyját jobban szereti, mint engem, nem méltó hozzám. Aki nem veszi föl a keresztjét és nem követ engem, nem méltó hozzám. Aki megtalálja életét, elveszíti azt, de...
Összes program »