CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
Március 22-én, szombaton szakmai napot szerveztek az Apor Vilmos Katolikus Főiskola mentálhigiénés képzésének jelenlegi és egykori hallgatói számára. A szakmai továbbképzést és a közösségépítést célzó program közel 60 fő részvételével valósult meg a főiskola és a Motiváció Képzési Műhely szervezésében a Motiváció Központban.Pszichodráma, drogprevenció, pár-és családterápia. E három terület műhelyfoglalkozásai közül választhattak a március 22-i Apor mentálhigiénés szakmai nap résztvevői. Az első alkalommal megszervezett képzési napon párhuzamosan, 20-20 fős csoportokban zajlott a munka szakemberek vezetésével. „Hiánypótló volt a képzési nap, jó lehetőség azok számára, akik szeretnék továbbképezni magukat vagy az egyes módszerekbe betekintést nyerni. Szervezőként üdítő élmény volt látni a résztvevők motiváltságát, lelkesedését, sok jelenlegi és korábbi hallgató vett részt a programon. Mindemellett nagy hangsúlyt kapott a személyes találkozás és a közösségépítés, a szakmai együttműködés kialakítása is” – fejtette ki R. Hubert Orsolya mentálhigiénés szakember, a képzési nap egyik szervezője.
Az egész napos programnak a Motiváció Mentálhigiénés Műhely adott otthont a Migazzi-házban. A résztvevők az egyik műhelyfoglalkozáson önismereti feladatokon keresztül kerülhettek közelebb a csoportbizalom kiépítésének módszeréhez, valamint megismerkedhettek a pszichodrámában használt gyakorlatokkal. A Serdülőkor és drogprevenció workshopon a drogfüggőség kialakulásának rizikófaktorairól, a függőség fennmaradásának okairól és a megelőzésről esett szó, míg a pár-és családterápiáról szóló foglalkozáson a terapeuták megosztották tapasztalataikat és bemutatták a képzési lehetőségeket.
Az intenzív szakmai napon kikapcsolódásra is lehetőség nyílt: az ebédszünetben a HéBa (Hétköznapi Balladák) zenekar játékát hallhatták a résztvevők. A program főszervezői, Dr. Elekes Györgyi, a főiskola tanára és Tóth András egyházmegyei spirituális, mentálhigiénés szakember a jövőben is szeretnék hasonló programmal elősegíteni a főiskolai hallgatók szakmai fejlődését.
Fotó: Nagy Sándor
Hont vármegyében 1782-ben gyilkosság és emberevés vádjával ítéltek el közel száz cigány embert. Kínvallatással kicsikart vallomásuk alapján negyvenegyet kegyetlen módon kivégeztek. Rájuk emlékeztek a Pest megyei Kemence község határában október 19-én, ahol az egykori kivégzőhelyen emléktáblát áldott meg Székely János szombathelyi megyéspüspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) elnöke. A Magyar Kurír írását olvashatják.
Idén októberben huszadik alkalommal rendezték meg azt a világszintű kezdeményezést, amely keretében egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért a világ egységéért és a békéért. A kampány hazánk iskoláiban is elterjedt, és több intézmény vett részt benne, köztük a Szent Mihály Intézményfenntartó (SZEMI) több oktatási intézménye és óvodája. A SZEMI által készített beszámolót közöljük.
Hogyan lehet felkészülni a szülői szerepre? Milyen segítséget adhat egy szülésfelkészítő tanfolyam? A férfiaknak hogyan lehet segíteni a várakozás időszakában? A szülővé válásról fogunk beszélgetni, többek között arról, hogy a szülői szerepre való felkészülés, a gyermek születése, majd a gyermekágyi időszak hogyan formálja az újdonsült édesanyát, édesapát, és hogy milyen segítséget kaphat egy pár a szülővé válás lelki útján. Király Eszter vendége Kosztolányi Anna Róza, szülésznő, bába, gyermekágyas segítő, aki szülésfelkészítő tanfolyamot, sőt újdonsült szülőknek szóló csoportokat is vezet.
Október 16-18. között tartották meg a 30. jubileumi Családkongresszust a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Családbizottsága szervezésében „Reményünk a család – a mi ünnepe az én világában” címmel. A PüspökVác Látogató- és Rendezvényközpontban tartott eseményen Vácon az egyházmegyék családreferensei, papok és világiak, különböző korú házaspárok vettek részt, akik elkötelezett segítői a családpasztorációnak. Az előadások visszatekintettek a 30 év alatt megtett útra és a családok támogatására életre hívott jelenlegi jó gyakorlatokat mutattak be.2025. október 26. vasárnap
Dömötör
Abban az időben: Az elbizakodottaknak, akik magukat igaznak tartották, másokat pedig megvetettek, Jézus ezt a példabeszédet mondta: Két ember fölment a templomba imádkozni, az egyik farizeus volt, a másik vámos. A farizeus megállt, és...
Összes program »