CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
Máriabesnyőn első alkalommal rendezték meg a pasztorális összekötők szakmai napját. Az egyházmegyében pasztorális összekötőknek nevezték el az iskolák pasztorális munkaközösségeinek vagy munkacsoportjainak vezetőit. A „Misszió a gyakorlatban” címet viselő szakmai napon az ismerkedés mellett fontos szerepet játszott a közös gondolkodás. A nap folyamán Marton Zsolt püspökről is kérdezhettek a jelenlévők. Az Egyházmegyei Katolikus Iskolák Főhatósága által készített tudósítást olvashatják.A nap különleges értéke volt, hogy a Pasztorális Helynökség és az EKIF munkatársai közösen készítették elő, és vezették a nap programját. Az esemény elején a Váci Egyházmegye pasztorális helynöke Paszternák Tamás atya köszöntötte a résztvevőket.
„Nagyon fontos küldetés a Tiétek, hiszen úgy kell segítenetek, evangelizálnotok, hogy kapcsolatban vagytok mindenkivel. Ennek a napnak egy fontos célja, hogy megosszuk egymással a tapasztalatainkat. Van bennem egy nagy remény, hogy azt a növekedést, ami történik, azt tudjuk együtt táplálni ezen a szakmai napon. Isten akkor tud köztünk dolgozni, ha mi egymás számára és az Ő számára is jelen vagyunk.”
A váci EKIF főigazgatója, Puskás Balázs hangsúlyozta, hogy a pasztorális összekötők nem csak helyben fontos szereplők az iskolák életében, hanem az egyházmegyében is.
„Ti vagytok a püspök atyának a jobb kezei az iskolákban, mint pedagógusok. A cél pedig, hogy az oktatási intézményeink ne csak tanítsanak, hanem neveljenek is. Ráadásul ne csak neveljenek, hanem keresztényi módon is neveljenek. XVI. Benedek mondta még korábban, hogy ma tanúkra van szükség. A gyerekeknek hiteles tanúk kellenek. Ezekben lesz fontos szerepetek a jövőben.”
A köszöntők után Szenográdi Tamás a szécsényi Páter Bárkányi János Katolikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium vezetője ismertette, hogy náluk miként alakult és változott a pasztorális összekötők szerepe. Hangsúlyozta a legfontosabb pilléreket, amelybe a plébánosok, iskolalelkészek, hitoktatók, tanárok, intézményvezetők mellett az EKIF is beletartozik.
Szabó Gábor atya balassagyarmati iskolalelkész kiemelte, hogy a pasztorális összekötőknek és a munkaközösségeknek (csoportoknak) különleges küldetése van.
Ezt követően kiscsoportokban ismerkedtek meg régiónként a pasztorális összekötők, majd kérdéseiket is összeírhatták, amelyekre a szakmai nap végén Marton Zsolt püspök atya, Paszternák Tamás atya, Csáki Tibor atya és Puskás Balázs válaszoltak a nyílt fórumon.
Forrás és fotó: Egyházmegyei Katolikus Iskolák Főhatósága
Az "Angyalbatyu" egy gondosan összeállított ajándékcsomag, amelyben jó állapotban lévő játékok, apró ajándéktárgyak, édességek és pipere holmik találkoznak személyes üzenettel, jókívánsággal, képeslappal vagy rajzzal.
Sikerek és kudarcok váltakoznak a karitászos munkában, melynek lényege, hogy Krisztus szeretetét vigyék az emberekhez. Nem lehet mindenkinek segíteni, de a sok kisebb-nagyobb segítség mégsincs hiába. A Lélekjelentlét 16. adásában Bogdányi Krisztina, az Alsógödi Katolikus Karitász vezetője mesél a munkájáról, az emberekről, arról, hogy legjobb sok kicsit adni, de azt nagy szeretettel.
Árpád-ház Szent Erzsébet ünnepnapjához közeledve, november 15-én, a Váci Egyházmegyei Karitász három önkéntese részesült Szent Erzsébet-díjban a székesegyházban bemutatott szentmisét követően. A díjakat Marton Zsolt megyéspüspök és Dr. György-Kovács Gábor, a Váci Egyházmegyei Karitász igazgatója, állandó diakónus adta át. A szertartást követően a megszentelt Erzsébet-kenyereket is kiosztották, majd eljuttatták a rászorulókhoz.2025. november 21. péntek
Olivér
Amikor Jézus közel ért Jeruzsálemhez, és megpillantotta a várost, sírva fakadt. Azután ezt mondta: „Bárcsak felismernéd te is, legalább ezen a napon, ami üdvösségedre szolgál! Most azonban el van rejtve szemed előtt. Jönnek...
Összes program »