CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
A nagyböjti időszakban különböző lelki programokat szerveztek pedagógusok és diákok részére az Újhatvani Római Katolikus Általános Iskolában. Március 29-én került sor a már hagyománnyá vált nagyböjti lelkinap megtartására, melyről az iskola beszámolóját tesszük közé.Március 29-én tartottuk a már hagyománnyá vált, a Húsvét misztériumára felkészítő, az egész iskolaközösséget érintő nagyböjti lelkinapunkat. Reggel 8 órától az 1-3. osztályos diákok bábelőadás keretén belül ismerkedhettek meg Jézus kereszthalálával és feltámadásával, majd kreatív foglalkozások segítségével élhették át a nagyböjt és húsvét lényegét. Ez idő alatt a nagyobbak, a 4-8. osztályos tanulók a belvárosi Szent Adalbert plébániatemplomban járták végig Krisztus keresztútját. A gyerekek többsége már a saját életében, vagy szeretteik életében találkozott a szenvedéssel annak ellenére, hogy mi felnőttek szeretnénk ettől őket távoltartani. Ezért a tagadás helyett azzal tudunk segíteni nekik, ha megmutatjuk, hogy a nehéz élethelyzetekben is csatlakozhatnak Jézushoz a kereszthordozásban. A keresztúton azt is megértik, átélik, hogy mekkora ajándék, milyen nagy kegyelem a megváltás.
Esős időben indultunk vissza az iskolába, ahol a nagyobb diákok a 2025-ös szentév témáját, a reményt dolgozták fel a digitális világ eszközeinek segítségével. A nap zárásaként az Eucharist zenekar énekeltette meg először az alsó, majd a felső tagozatos diákokat - zenéjükkel, evangelizációjukkal, valamint tanúságtételükkel a lelki készületet segítették. A dalok között az előadók beszéltek az Evangélium tanításáról, Jézusról, az Ő irántunk való szeretetéről, a feltámadásról és a megváltásról. A gyerekek önfeledten énekeltek és tapsoltak, öröm volt együtt dicsőíteni az Urat. Lélekben megerősödve, a Húsvét csodáját várva zártuk a napot.
Urr Zsolt Ipoly plébános három éven át szolgált a négy nyugat-nógrádi települést magában foglaló Szent Jakab-plébánián. Ez idő alatt végzett lelkipásztori tevékenységével új lendületet adott a plébánia és fíliái hit-, valamint közösségi életének. Szolgálata a közelmúltban véget ért, ezért Nézsa egyháztanácsa a hálája jeléül Szent Jakab-díjjal tüntette ki Urr Zsolt Ipoly atyát. A Nógrád Vármegyei Hírportál írását közöljük.
Restaurálták a Váci Egyházmegyei Könyvtár két értékes Káldi-kötetét
A PüspökVác Rendezvényközpont adott otthont a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) Családbizottsága által harmadik alkalommal megszervezett „Melléjük szegődöm” országos időspasztorációs csoportok mentorai tréning záróhétvégéjének. A záró szentmisét Marton Zsolt váci megyéspüspök, az MKPK Családbizottságának elnöke mutatta be június 14-én. A Magyar Kurír cikkét közöljük.2026. június 22. hétfő
Paulina
Jézus a hegyi beszédben ezt mondta tanítványainak: Ne ítélkezzetek, hogy fölöttetek se ítélkezzenek! Amilyen ítélettel ítélkeztek, olyannal fognak fölöttetek is ítélkezni, és amilyen mértékkel mértek, olyannal...
Összes program »