CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
Templomok miserendje »
» HÍREINK »
Április 11-én, pénteken tartották a 40 nap az életért imaszolgálat záróünnepségét Vácon. A kampány keretében hamvazószerda óta minden hétfőn és szerdán önkéntesek imádkoztak a Váci Jávorszky Ödön Kórház bejáratánál a megfogant életek védelméért és a válsághelyzetbe került várandós édesanyákért. A zárórendezvényen Marton Zsolt megyéspüspök is részt vett.„Nagyon örülünk, hogy a püspök felkarolta a mozgalmat, jelenléte megerősített bennünket a további kampányok megszervezésében. Elmondta, hogy bár kevesen vagyunk, mégis kovászként vagyunk jelen, és a szolgálatunkkal reményt tudunk adni másoknak” – mesélte a 40 nap az életért szolgálat váci főszervezője, Sréderné Devecz Valéria az április 11-i zárórendezvény után. A mozgalomba bekapcsolódott önkéntesek dicsőítő énekekkel adtak hálát az imaszolgálat eredményeiért, majd Marton Zsolt püspök biztatásában és áldásban részesültek.
"A szolgálatot illetően pozitív visszajelzéseket kaptunk az arra járóktól. Többen vittek el az abortusz által okozott lelki sebek gyógyulását segítő kiadványokat, voltak, akik megkértek minket, imádkozzunk a családjukban gyermekáldásért, sőt, néhány esetben kívülállók is becsatlakoztak az imádságunkba" - osztotta meg a főszervező a 40 napos szolgálat alatt szerzett tapasztalatokat.
A 40 nap az életért életpárti kampány, melynek célja, hogy ima, böjt és békés jelenlét révén felhívja a figyelmet arra, hogy az élet a fogantatással kezdődik. A mozgalom 2007 óta hirdet világszerte böjtöt és imádságos kiállást azokon a helyeken, ahol abortuszokat végeznek. Idén hazánkban 11 helyszínen gyűltek össze a 40 nap az életért mozgalom önkéntesei. A váci hívek már harmadik alkalommal kapcsolódtak be a nemzetközi kezdeményezésbe, melyet legközelebb jövő tavasszal szerveznek meg a városban.
Mit jelent számunkra az ünnep, mit tekintünk ünnepnek és hogyan készülünk az ünnepeinkre? Gyerekek, fiatalok és idősek találkozása egy-egy vasárnapi ebéden, a közös születésnapokon, húsvétkor és karácsonykor olyan összetartó erővé válik, amely minden fáradtságot, zsúfoltságot, rumlit megér, állítja a Csillag házaspár a Lélekjelenlét podcast adásában. Király Eszter vendége Csillag Péter a Molnár C. Pál Műterem Múzeum vezetője és a hagyaték a gondozója, állandó diakónus és felesége Éva hitoktató, gyermekkönyvfordító. A házaspár több mint 40 éve él boldog házasságban, hat gyermekük és 17 unokájuk van.
A Váci Egyházmegye Hitoktatási Bizottsága idén is interaktív meglepetéssel készült minden korosztály számára. A négy hetes adventi időszak minden napján kinyíló ablakokban érdekes, aktuális és hasznos tartalmak várnak: történetek, játékok, elmélkedések, versek, imák, videók, meghökkentő írások és gyakorlatok, amelyek segítenek jobban megérteni létezésünk lényegét, emberi működésünket és környezetünket, valamint rámutatnak Isten és az ember kapcsolatának csodálatosságára.
A könyvtáralapító Peitler Antal József püspök előtt tisztelegve KÖNYVTÁR – KÖNYVEK – EMBEREK címmel jubileumi konferenciát szervezett alapításának 150. évfordulója alkalmából a Váci Egyházmegyei Könyvtár. A konferencián neves könyvtárosok, történészek, irodalomtörténészek, muzeológusok és levéltárosok járták körbe a könyvtár létrejöttében, gyűjteményének gondozásában, gazdagításában jelentős szerepet vállalt püspökök, papok, szerzetesek életútját, a könyvtári állomány gyarapításának, megőrzésének, rendszerezésének jelentős eseményeit. Az eseményhez kapcsolódóan emléktáblát avattak az alapító püspök tiszteletére.
Négy éven át tartó iskolai kutatás eredményeit hozták nyilvánosságra.2025. december 3. szerda
Ferenc és Olívia
Abban az időben Jézus a Galileai-tengerhez érkezett. Fölment egy hegyre, és leült. Nagy sokaság jött hozzá. Hoztak magukkal sántákat, bénákat, vakokat, némákat meg sok más beteget, és lába elé tették őket....
Összes program »