CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
Sokak örömére idén is megrendezésre került az Ifjúsági Pasztoráció Összrégiós találkozója. Ez az évente nyújtott lehetőség 2025-ben több mint száz fiatalt mozgatott meg és hozott el a helyszínre, Fótra. A mente.hu honlapjáról megosztjuk a lelkes beszámolót.Most milyen volt az Összrégiós találkozó? Mert ez minden évben kicsit más. Minden évben egy másik üveggömböt kapunk kézhez, melyet forgatva, mindig máshol csillan meg az Isten dicsősége, és máshol villannak azok a bizonyos mosolyok. Jómagam – páréves tapasztalattal rendelkezve – elmondhatom, hogy az esemény sok gyümölcsöt terem: közös imát, együtt nevetést, soha nem várt és olyan beszélgetéseket, amikre régóta várunk, kibogozandó gondolatokat és sokrétű szeretetet.
Egy régió szolgálójaként a találkozón ott lenni – fejben és szívben is – egy térképet nyom a kezembe. Olyan Radnóti-félét, amivel megtudom, merre vannak, s kik vannak a vidéken. Amit a szolgálatom idején bármikor előszedhetek és rátekintve megtalálhatom messzi társaimat is ebben a misszióban.
Mert minden nap, amikor misén voltunk vagy szombaton a Szentségimádáson, láthattam, kik azok, akik zenélnek vagy szolgálnak az oltár körül. Láthattam, hogy kik a fantasztikus médiásaink, akik a tanácsoktól kezdve, a közös munkáig bármilyen ügyben mindig észben tartandóak. A kiscsoportos beszélgetések során, amelyben az összes előadáshoz kapcsolódva vitattunk meg kérdéseket és osztottuk meg az életünk és gondolataink kis darabkáit, olyan karakterek rajzolódtak a térképre, akik nyomot hagynak „szívünk sivár pusztájában”.
Olyan emberekkel találkozunk az Összrégióson, akikkel tényleg nem csak szimbolikusan alkotunk egy láncot. Ebben a misszióban mi vagyunk az Istenhez nyújtózkodó, folyómenti hegyvonulat. Legyen az ember Dél-Dunás, Észak-Dunás, Galgás, Ipolyos, Tápiós, Tiszás, Zagyvás vagy kicsit ez, kicsit az, Jézus minden étkezésnél és közös játéknál velünk volt egy közösségben. Talán helyesebb, ha úgy mondom, mi voltunk Benne egy közösségben. Mi mindnyájan, akik ott voltunk az Összrégiós találkozón, akár fizikailag, akár testvéreink gondolataiban, akár lélekben. Mi mindnyájan, akik azt tudjuk mondani: jó volt.
Jó volt együtt lenni, jó volt megosztani és befogadni. Jó volt veletek, mert szeretek közétek tartozni. Büszkén szólok, amikor ezt vallom: mentés vagyok. Ez a megvallás hozzon ma is mosolyt arcotokra, hiszen Atyátok a Mennyben ezt hallva mosolyog.
Az idei Összrégiós találkozó jó volt.
Kívánom, hogy nyújtózzatok magasra, használjátok a térképet és valljátok meg büszkén: mentés vagyok.
Forrás és fotó: mente.hu
A néphagyományok oktatásához kapcsolódó, nagy múltú szakirányú továbbképzéseket hirdet meg idén is az Apor Vilmos Katolikus Főiskola: a népi gyermekjáték, néptáncpedagógus, hagyományismeret-oktató, valamint a kézműves, hagyományismeret-oktató képzésekre elsősorban pedagógusokat várnak, de egy alapdiplomával gyakorlatilag bárki jelentkezhet a képzésre, akit a néptánc, a tárgykultúra és a hagyományátadás módszertana érdekel. Az Apor szakirányú továbbképzéseire idén június 30-ig várják a jelentkezéseket. A főiskola sajtóanyagát közöljük.
Urr Zsolt Ipoly plébános három éven át szolgált a négy nyugat-nógrádi települést magában foglaló Szent Jakab-plébánián. Ez idő alatt végzett lelkipásztori tevékenységével új lendületet adott a plébánia és fíliái hit-, valamint közösségi életének. Szolgálata a közelmúltban véget ért, ezért Nézsa egyháztanácsa a hálája jeléül Szent Jakab-díjjal tüntette ki Urr Zsolt Ipoly atyát. A Nógrád Vármegyei Hírportál írását közöljük.
Restaurálták a Váci Egyházmegyei Könyvtár két értékes Káldi-kötetét2026. június 23. kedd
Zoltán
Jézus a hegyi beszédben ezt mondta tanítványainak: Ne vessétek oda a szent dolgokat a kutyáknak, és ne szórjátok gyöngyeiteket a sertések elé, hogy lábukkal el ne tapossák azokat, és megfordulva, szét ne tépjenek titeket is....
Összes program »