CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
Templomok miserendje »
» HÍREINK »
Három egyházközség, Heréd, Héhalom és Zagyvaszántó hívei gyűltek össze hálaadó szentmisére, közös programokra, tanúságtételek meghallgatására június 28-án a Zagyvaszántói Plébánia kertjében. Ebből az alkalomból mutatkozott be a plébániai intéző is a közösség előtt. Szűcs Márta írását szerkesztve tesszük közzé.„A remény zarándokai” szentévben belső, lelki utazásra hívtuk az egyházközségünk tagjait, melynek célja a Jézus-központú közösséggé formálódás. Ahhoz, hogy őszinte odafordulással nyithassunk egymás felé, megismerhessük a másik embert, s Krisztusnak tetsző módon formálódhassunk közösséggé, megfelelő hely volt a szabadtéri szentmise oltára, majd a vacsoraasztal.
A közösségi alkalom szentmisével kezdődött, baráti beszélgetésekkel és az istenkapcsolat elmélyítését szolgáló programokkal folytatódott a plébánia kertjében.
A Szent András templomot körbejárva, a templomba vezető mezítlábas imaösvény bejárására hívtunk kicsiket és nagyokat. A különböző anyagokból kirakott útvonalakon haladva Isten igéit olvashatták a résztvevők. Az imaösvény tanúsága, hogy személyes utunkat járva, életünk folyamán megélünk mélységeket és magasságokat, örömet adó vagy éppen fájdalmas eseményeket. Bizonyosság számunkra, hogy Jézus velünk van, velünk lesz az úton, nem hagy el, s a Szentlélek által vezet minket.
Egyéni hangvételű hitvallásokon keresztül osztotta meg három hitoktató, hogyan élik meg hitüket, milyen értékek, gyakorlatok során épül be mindez hivatásuk gyakorlásába.
Ezen az alkalmon mutatkoztam be én magam is, mint a három egyházközség plébániai intézője. Először röviden ismertettem a Váci Egyházmegye által szervezett képzést, majd saját meghívásomról, lelki tapasztalásaimról, az önkéntes közösségi munka végzésének igényéről, a lelki fejlődéshez szükségszerűen társuló keresztekről beszéltem. Kifejtettem, hogy számomra a Krisztusi közösségi létforma a másikhoz való figyelmes odafordulást, a segítő szándékot, az egymás lelki jóllétéért részben vállalt felelősséget jelenti, amit jó szóval, érdeklődéssel, nyitottsággal, a hála kifejezésével, imádsággal lehet kimutatni. Az intézői szolgálat segítésére minden egyházközségből hívtunk tevékeny tagokat, akikkel közösen segítjük közösségeiket.
A plébánia árnyas fái alatt celebrált szentmise keretében hálát adtunk az Úrnak lelki vezetőnk, Zalán atya pappá szentelésének 15. évfordulója alkalmából, aki Isten szolgálatában mint jó pásztor vezeti a rábízottakat az imádság, a szeretet és a hit útján. Tanításai, jelenléte és élete példája, ahogyan istenhitéről tanúságot tesz, megerősíti a közösséget a hétköznapokban. Homíliái a közösségi létforma tudatosabbá tételét célozzák, Isten üzenetét közvetítik személyes élethelyzetekre alkalmazható formában. Tartalma, mondanivalója a közösség állapotára, lelki küzdelmeire rezonál.
Jézus cselekvő jelenléte a hit közös megélésében, élő plébániai közösségben mutatkozik meg teljes valójában. Imában kértük Istenünket, kísérje áldás lelkipásztorunkat, s a híveink közösségét, hogy a Szentlélek által adományozott kegyelmi ajándékokat felismerve azokat Istennek tetsző módon használhassuk.
Úrnapja alkalmából Marton Zsolt váci püspök ünnepi szentmisét mutatott be a váci Nagyboldogasszony-székesegyházban. A főpásztor szentbeszédében hangsúlyozta, hogy az Eucharisztia a katolikus hit központja, amelyben Jézus Krisztus valóságosan jelen van, és amely táplálja a hívők lelki életét. Arra buzdított, hogy az örömhír tanúságtevői legyünk, életünk középpontjába helyezzük Krisztust, és váltsuk életté az evangélium üzenetét.
A Katolikus Karitász adománygyűjtést indít a Fülöp-szigeteken történt pusztító földrengés áldozatainak és károsultjainak megsegítésére. 2026. június 8-án 7,8-as erősségű földrengés rázta meg Mindanao déli részét. A rengés több településen rendkívül erős intenzitású földmozgást okozott, a hatóságok pedig cunamiriadót rendeltek el, amely miatt kilenc tartomány part menti közösségeit evakuálták. A Katolikus Karitász felhívását közöljük.
A Katolikus Karitász – Caritas Hungarica országos zarándoklatot tartott munkatársainak és önkénteseinek 2026. május 30-án Bodajkon, a segélyszervezet alapításának 95., újjáalakulásának 35. évfordulója alkalmából. A Váci Egyházmegyei Karitász 22 tagja vett részt a szentmisén, négyen pedig Fehérvárcsurgótól Bodajkig zarándokoltak. A jubileumi találkozón közel 800-an vettek részt. A Katolikus Karitász sajtóanyagát szerkesztve olvashatják.
Magyarországon sokszor egyedülálló, a 21. századi oktatás szükségleteire válaszoló szakirányú továbbképzéseket hirdet az Apor Vilmos Katolikus Főiskola. A két-négy féléves képzések hallgatói olyan területekről szerezhetnek speciális tudást, mint a neurodiverzitás-specifikus fejlesztőpedagógia, a drámajáték, a biblioterápia vagy az értelemközpontú személyiségfejlesztés. A képzésekre június 30-ig várják a jelentkezőket.
Különleges módon ünnepelte az Újhatvani Római Katolikus Általános Iskola tizenötödik születésnapját. Uzsalyné dr. Pécsi Ritától, az Organikus Pedagógia Egyesület elnökétől vehette át az intézmény igazgatónője, Pozsár Andrea az Organikus Nevelési Intézmény címet. A Szent Mihály Intézményfenntartó cikkét olvashatják.2026. június 13. szombat
Anett és Antal
Jézus a hegyi beszédben ezt mondta tanítványainak: „Hallottátok, hogy ezt is mondták a régieknek: „Hamisan ne esküdj, és tartsd meg az Úrnak tett esküdet!” Én pedig azt mondom nektek: Egyáltalán ne esküdjetek! Sem az...
Összes program »