CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
A Veni Sancte szentmisével Marton Zsolt megyéspüspök hivatalosan is megnyitotta a 2025/2026-os tanévet a váci Nagyboldogasszony-székesegyházban. Kiemelte, hogy a pedagógusok kérjék a Szentlélek segítségét nevelői munkájuk során. A Szent Mihály Intézményfenntartó tudósítását olvashatják.Bár az időjárás még nyári meleggel köszöntött a váci Nagyboldogasszony-székesegyházba érkező iskolalelkészekre, intézményvezetőkre és a Szent Mihály Intézményfenntartó dolgozóira, a naptár már egyértelműen jelezte, hogy elindult a 2025/2026-os tanév szeptember 5-én. Ráadásul nagy örömünkre a felújítás után az évnyitó szentmise, vagyis a Veni Sancte visszatért ismét a székesegyházba, amely csordultig megtelt kollégákkal és hívekkel.
A bevonuló ének, a „Jöjj, Szentlélek Úristen” kezdetű dal hívószavát emelte ki Marton Zsolt megyéspüspök is, hogy kérjük a Szentlélek segítségét az új tanév kezdetén. Szentbeszédében pedig hangsúlyozta a pedagógiai pálya küldetését.
„Jézus azt mondja, hogy „ha valaki szomjazik, jöjjön hozzám és igyék”. Mindenki vágyakozik a boldogságra. A Szentlélek a legtisztább élő vízforrásunk. Tőle várjuk a válaszokat a tanév elején. A mi hivatásunk, hogy Krisztus küldetését tovább vigyük a közösségeinkben, intézményeinkben. Fedezzük fel a gyermekeken Jézus arcát és a kollégákon is az Ő arcát. Kérjük, hogy adjon a tanév elején ehhez tiszta szívet. Fontos, hogy egymás között is megtaláljuk a kapcsolódási pontokat és egy közösséget alkossunk.”
A püspök atya kiemelte, hogy éppen ezen a napon van Kalkuttai Szent Teréz anya emléknapja, akinek „Az élet himnusza” című imája számunkra is jó útravaló lehet az évhez.
„Az élet egyetlen – ezért vedd komolyan!
Az élet szép – csodáld meg!
Az élet boldogság – ízleld!
Az élet álom – tedd valósággá!
Az élet kihívás – fogadd el!
Az élet kötelesség – teljesítsd!
Az élet játék – játszd!
Az élet vagyon – használd fel!
Az élet szeretet – add át magad!
Az élet titok – fejtsd meg!
Az élet ígéret – teljesítsd!
Az élet szomorúság – győzd le!
Az élet dal – énekeld!
Az élet küzdelem – harcold meg!
Az élet kaland – vállald!
Az élet jutalom – érdemeld ki!
Az élet élet – éljed!”
Végül ezzel a felhívással zárta szentbeszédét Marton Zsolt megyéspüspök: „Szárnyaljatok, építsük együtt az új tanévet!”
Nagy öröm számunkra, hogy ebben az építkezésben már a Gyömrői Magvető Katolikus Általános Iskola is részt vehet. Ugyanis velük bővült a szeptember elsejétől már Szent Mihály Intézményfenntartóként működő váci EKIF intézményeinek köre.
Minden kollégánknak áldott tanévet kívánunk!
Forrás és fotó: Szent Mihály Intézményfenntartó
Négy éven át tartó iskolai kutatás eredményeit hozták nyilvánosságra.
Szent Erzsébet ünnepéhez kapcsolódóan indultak újabb plébániai zarándoklatra november 22-én, az újhatvani hívek csaknem ötvenen Kecskés Attila plébános lelkivezetésével. Mátraszőlősön búcsún vettek részt a kora gótikus Szent Erzsébet templomban. A szentmise szónoka kifejtette, hogy a zarándok nemcsak lépteivel halad a szent cél felé, hanem lelke is úton van önmaga és a Teremtője felé és miközben halad, egyre inkább közelebb kerül Istenéhez.
2025. november harmadik hetében a Váci Egyházmegye papjainak és állandó diakónusainak egy csoportja lelkigyakorlaton vett részt Vácon, amelyen a tanításokat Juhász Ferenc miskolci plébános tartotta. A téma a magvetőről szóló példabeszéd volt. Az egyházi év végén az ötnapos elcsendesedés segítségére volt a lelkipásztoroknak, hogy feltöltődjenek, hivatásukban kicsit felfrissülve tudják megkezdeni az új egyházi évet. De jó alkalom volt arra is, hogy megéljék a papi testvéri közösséget is, amelyben a megosztásra és a baráti beszélgetésekre is jutott idő.2025. december 1. hétfő
Elza
Abban az időben, amikor Jézus bement Kafarnaumba, egy pogány százados járult eléje, és így szólt: „Uram, szolgám bénán fekszik otthon, és szörnyen kínlódik.” Jézus így felelt: „Megyek és...
Összes program »