CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
Templomok miserendje »
» HÍREINK »
A helyi összefogásnak köszönhetően már a második keresztet újították fel a községben az elmúlt több mint egy évben. A megújult Szőcsi kereszt megáldására október 23-án, a nemzeti ünnepen került sor Nagylócon. A nool.hu tudósítását adjuk közre.A helyi közösség tavaly májusban példaértékű összefogással állított új keresztet a zarándokútvonalat is érintő állomásnál, a Jézus lábnyománál. Ezt a jó cselekedetet folytatva Szabóné Kürtösi Erika és Deák Zoltánné szervezők idén az úgynevezett Szőcsi kereszt felújítására indítottak adakozást, amely rendkívül rossz állapotban volt. Ehhez a projekthez az elmúlt időszakban számos magánszemély csatlakozott a felajánlásával, a napokban pedig végre elkészült az újabb felújított kereszt is, amelyet október 23-án, a nemzeti ünnepen áldottak meg ünnepélyes keretek között Nagylócon.
A csütörtök délutáni kereszt-szentelésére közel nyolcvanan gyűltek össze a település felett található hegyen. Az eseményre a helyiek mellett Kisbárkányból Csonka Csaba atya vezetésével is érkeztek zarándokok.
Miután a helyszínen Urus Attila plébános megáldotta a keresztet, a résztvevők a Nagylóci Szent Kereszt Felmagasztalása templomba mentek, ahol Urus Attila és Csonka Csaba plébánosok közösen tartottak szentmisét. Az ünnepi eseményt végül szeretetvendégséggel zárták a Nagylóci Idősek Klubjában.
Forrás: nool.hu
Fotó: nool.hu szerkesztőségébe beküldött fotó
Szeretsz videózni? Otthon vagy a TikTokon, Instagramon vagy YouTube-on? Van ötleted arra, hogyan lehetne a katolikus hitről fiatalosan és hitelesen beszélni? Akkor itt a helyed! Az MKPK olyan fiatalokat keres, akik a közösségi médiában, elsősorban TikTokon és Instagramon népszerűsítenék az általuk készített minőségi anyagokkal katolikus hitüket.
A váci Nagyboldogasszony-székesegyházban zártuk a Te Deummal a 2025/2026-os tanévet. Az ünnepi szentmisén Marton Zsolt megyéspüspök arra is felhívta a figyelmet, hogy mi vajon hol tudunk hozzátenni katolikus intézményként az oktatás-nevelés világának előmozdításához. A Szent Mihály Intézményfenntartó tudósítását olvashatják.2026. június 28. vasárnap
Irén és Levente
Abban az időben Jézus ezt mondta apostolainak: Aki apját vagy anyját jobban szereti, mint engem, nem méltó hozzám. Aki nem veszi föl a keresztjét és nem követ engem, nem méltó hozzám. Aki megtalálja életét, elveszíti azt, de...
Összes program »