CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
Templomok miserendje »
» HÍREINK »
A Váci Egyházmegye 2026-ban ünnepli ezeréves fennállását, amelyre Marton Zsolt megyéspüspök hároméves lelki felkészülést kezdeményezett az egyházmegye közösségei számára. Az egyházmegye rendszeres találkozókkal, módszertani anyagokkal támogatja az "Élő kövek" címmel megvalósuló alkalmak helyi előkészítését, megszervezését. A kosdi Árpád-házi Szent Erzsébet egyházközségben a negyedik találkozó is lezajlott, ahol ezúttal dr. Gájer László atya vezette az egybegyült híveket az „Egyház és misszió – fogalomtisztázás” témájában. Kiemelte Jézus küldését, amely mindenkinek szól: „Menjetek el az egész világra, és tegyetek tanítványommá minden népet”.
Az alkalom Molnár Zsolt plébános atya gondolatai mentén folytatódott, aki arra hívta fel a figyelmet, hogy minden szolgálatunk alapja az, hogy kapcsolatban legyünk Jézussal, és ebből a kapcsolatból táplálkozzon életünk, ahogy Beer Miklós nyugalmazott püspök szokta kérdezi: „Két szentmise között mi történik velem?” az, hogy mi az egyéni válaszunk a feltett kérdésre megmutatja kapcsolatunkat Jézus Krisztussal.
Tovább folytatva az elmélkedést Zsolt atya elmondta, hogy fontos kérdés az is, hogy a közösségünkbe belépő ember milyen egyházzal találkozik: "Mit lát rajtunk, mit érez, hogyan fogadjuk őt? Hiszen sokszor egy tekintet, egy mondat is hiteles tanúság lehet, de igazán a közöttünk lévő szeretet mutatja meg, kik is vagyunk Krisztus követőiként".
A legmélyebb kérdés pedig, ami mindannyiunkat megszólít: „Mekkora a szeretet köztünk?” - zárta gondolatait Molnár Zsolt a kosdi templomban.
Forrás és kép: Kosdi Egyházközség
Szeretsz videózni? Otthon vagy a TikTokon, Instagramon vagy YouTube-on? Van ötleted arra, hogyan lehetne a katolikus hitről fiatalosan és hitelesen beszélni? Akkor itt a helyed! Az MKPK olyan fiatalokat keres, akik a közösségi médiában, elsősorban TikTokon és Instagramon népszerűsítenék az általuk készített minőségi anyagokkal katolikus hitüket.
A váci Nagyboldogasszony-székesegyházban zártuk a Te Deummal a 2025/2026-os tanévet. Az ünnepi szentmisén Marton Zsolt megyéspüspök arra is felhívta a figyelmet, hogy mi vajon hol tudunk hozzátenni katolikus intézményként az oktatás-nevelés világának előmozdításához. A Szent Mihály Intézményfenntartó tudósítását olvashatják.2026. június 28. vasárnap
Irén és Levente
Abban az időben Jézus ezt mondta apostolainak: Aki apját vagy anyját jobban szereti, mint engem, nem méltó hozzám. Aki nem veszi föl a keresztjét és nem követ engem, nem méltó hozzám. Aki megtalálja életét, elveszíti azt, de...
Összes program »