CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
Az év első zarándoklatával indították az esztendőt az újhatvani hívek: január 18-án több mint negyvenen autóbusszal keltek útra, hogy közösen látogassanak el a budapesti Margit-szigetre. A Kecskés Attila plébános vezetésével zajló zarándoklaton a résztvevők nemcsak a természet közelségét élvezhették, hanem mély hittel fordultak a sziget névadója felé is. Az út során közösen mondták el Szent Margit litániáját és imáját, így az esemény a közösségépítés mellett fontos lelki töltekezést is nyújtott a hívek számára a 2026-os év kezdetén. Az Újhatvani Plébánia hírét olvashatják.Ez a zarándoklat más volt, mint a korábbi évek zarándoklata, amikor is az ünnepet megelőző napon, tömegközlekedéssel, majd gyalogosan érkeztünk az egykori domonkos kolostor romjaihoz, és a szabadtéri szentmisét Attila atya mutatta be.
Idén a több mint 40 fő külön autóbusszal érkezett a Margit-szigetre, hogy Árpád-házi Szent Margit égi születésnapján, IV. Béla király lányának egykori kolostoránál Martos Levente Balázs Esztergom-budapesti segédpüspök által bemutatott ünnepi szentmisén részt vegyen, melyen plébánosunk Attila atya is koncelebrált.
Az oltár előtt elhelyezték: Margit csontereklyéjét, vezeklőövét, Feszty Masa Szent Margit festményének másolatát. Emelkedett hangulatban, ragyogó napsütésben folyt a szertartás, melyen számos hívő, általános iskolás gyermek és a lovagrendek képviselői is megjelentek, hogy az engesztelésben példaképünk Szent Margit közbenjárását kérjék magyar hazánkért.
„Azt kérjük a Jóistentől, hogy Szent Margit szeretetét, hitét újítsa meg bennünk…” - fogalmazott köszöntő beszédében Martos Levente püspök. A homília is a szeretetet helyezte a középpontba. Margitban különleges szeretet élt, Isten érintette meg őt és már gyermekkorától igyekezett válaszolni Isten hívására. Szerette Istent, a hazáját, családját, az embereket. Ez a szeretet az önmagát teljesen odaadó szeretet volt. Szent Margit példamutató életét nem könnyű elfogadni és követni. Közvetlen környezete, nővértársai, de még családja is nehezen tudták ezt megtenni.
Nekünk, ma élő embereknek élete példája erő és bátorítás a körülöttünk levő, széthúzó, békétlen világban a helytállásra. A szentmise után még egy közös kép Szent Margit szobra előtt és püspök atya szívünkben visszhangzó szavaival, lelkiekben feltöltődve indultunk hazafelé. A parkolóban várt bennünket autóbuszunk, mellyel Isten segítségével épségben hazaértünk. Köszönet Attila atyának a zarándoklat megszervezéséért.
„Szűz Szent Margit esedezzél nemzetünkért az Istennél, szép magyar liliom!”
A szentmiséről a Magyar Kurír tudósítását ITT olvashatják.
Forrás: Újhatvani Plébánia
Fotó: Újhatvani Plébánia és Magyar Kurír
Szeretsz videózni? Otthon vagy a TikTokon, Instagramon vagy YouTube-on? Van ötleted arra, hogyan lehetne a katolikus hitről fiatalosan és hitelesen beszélni? Akkor itt a helyed! Az MKPK olyan fiatalokat keres, akik a közösségi médiában, elsősorban TikTokon és Instagramon népszerűsítenék az általuk készített minőségi anyagokkal katolikus hitüket.
A váci Nagyboldogasszony-székesegyházban zártuk a Te Deummal a 2025/2026-os tanévet. Az ünnepi szentmisén Marton Zsolt megyéspüspök arra is felhívta a figyelmet, hogy mi vajon hol tudunk hozzátenni katolikus intézményként az oktatás-nevelés világának előmozdításához. A Szent Mihály Intézményfenntartó tudósítását olvashatják.2026. június 28. vasárnap
Irén és Levente
Abban az időben Jézus ezt mondta apostolainak: Aki apját vagy anyját jobban szereti, mint engem, nem méltó hozzám. Aki nem veszi föl a keresztjét és nem követ engem, nem méltó hozzám. Aki megtalálja életét, elveszíti azt, de...
Összes program »