CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
Templomok miserendje »
» HÍREINK »
Szegénység, tisztaság, engedelmesség: mindannyian erre kaptunk meghívást, hiszen Krisztus maga is szegény volt, tiszta és engedelmes - mondotta a tavaszi Nagymarosi Találkozó csúcspontját jelentő szentmise főcelebránsa, Alberto Bottari de Castello, Magyarország apostoli nunciusa.
A plébániakertben felállított szabadtéri oltár körüli füves rét megtelt a nagymarosi ifjúsági találkozó résztvevőivel. A szertartás elején a nuncius kifejezte örömteli csodálkozását: szóltak neki, hogy sok ember lesz, de amit most lát, az felülmúlja minden elképzelését. Kérte a híveket, hogy egyesüljenek imádságukban a Szentatyával, aki a jordániai keresztényeknek celebrál szentmisét Ammanban.
Alberto Bottari de Castello szentbeszéde kezdetén hálát adott az Úrnak a napsütésért.
Hangsúlyozta, hogy pünkösdhöz közeledve a szentmise olvasmányai telve vannak a Szentlélek várásával. A bérmálás szentségének ideje is ez, és ez a szentség alkalmat ad mindannyiunknak arra, hogy felfedezzük a Szentlélek ajándékát, az Úr jelenlétét életünkben. A Szentlélek, amelyet a bérmálás szentségében megkapunk, segít, hogy mélyebben megéljük Krisztust, egyre hasonlóbbá váljunk hozzá. Büszkék és boldogok lehetünk, amiért keresztényként Krisztushoz tartozunk, ugyanakkor feladatot is kapunk ezzel: éljünk Krisztus akaratának megfelelően.

A nuncius felhívta a figyelmet a találkozó témájára, az evangéliumi tanácsokra. Szegénység, tisztaság, engedelmesség: mindannyian erre kaptunk meghívást, hiszen Krisztus maga is szegény volt, tiszta és engedelmes.
A fiatalok nagy érdeklődéssel hallgatták, amikor felidézte: 1983-ban Kamerunba ment misszionáriusként, és akkor megértette a szegénység értelmét. Ott az őserdő közepén nem voltak utak, nem volt telefon, nem volt szinte semmi, ami a modern társadalmakban megszokott. Az ember ott felfedezi: nem kell sok mindent birtokolni ahhoz, hogy boldog legyen. Az ott élők sárból, pálmaágakból építkeznek, mégis boldogok. Mi pedig megtöltjük az életünket felesleges, szükségtelen dolgokkal. Elmesélte, hogy a szemináriumtól nem messze volt egy árvaház fogyatékkal élő gyermekek számára. Nehézségekkel éltek, mégis derűsen, mosolygósan. Megtanították rá, hogy a szegénység végső soron szabaddá tesz. Megtanít arra, hogy egyszerűek legyünk és a maradandó dolgokat keressük.
Hangsúlyozta: a szegénység érték, amely közelebb visz Krisztushoz és testvéreinkhez, különösen azokhoz, akik szükséget szenvednek. Megköszönte Ferenc pápának, hogy hangsúlyozza számunkra ezt az értéket. Bevallotta: csodálkozással és örömmel fogadta a felkérést, hogy a szegénységről beszéljen. Gyakran kerüljük ezt a témát, pedig nagyon fontos, hozzátartozik keresztény identitásunkhoz.
Végül kifejezte örömét, hiszen csodálatos dolog összegyűlni az Úr nevében, majd Isten áldását kérte mindannyiunk életére.
A szentmisét Sillye Jenő és zenakara dalai kísérték. A záró áldás előtt megérkeztek a Gyerekmaros résztvevői. A hívek örömmel és szeretetteljes figyelemmel kísérték tekintetükkel a mise végén bevonuló sok kisgyereket, akiket Gáspár István, az Országos Lelkipásztori Intézet igazgatója, nagymarosi plébános köszöntött. Felhívta a figyelmüket arra, hogy Isten töltse be az életüket, és hogy egymást boldogítva lehetünk csak boldogok. Teréz anya szavaival búcsúzott tőlük: mindenki találja meg saját Kalkuttáját ott, ahol él.
Magyar Kurír/Thullner ZsuzsannA
Fotó: Tibély Gergő
A Magyar Katolikus Egyház 2026-ban is segíti az adózók tájékozódását az 1%-os kampány során.
Nagy elismerésben részesült a Veresegyházi Katolikus Gimnázium (VERKA), ugyanis a Nemzeti Tehetség Programnak köszönhetően hat évre Minősített Tehetséggondozó Műhely címet kapott az intézmény. Ezt az elismerést ünnepélyes keretek között adták át az iskolában!
2026. február 20–22. között két helyszínen, összesen ötvennégy résztvevővel zajlottak le azok az Emmausz kurzusok, amelyek a feltámadt Krisztussal való személyes találkozás élményét voltak hivatottak elmélyíteni. A beszámolók szerint mindkét helyszínen a nyitott szívek, a közös ima és az Ige gyógyító ereje tette felejthetetlenné a hétvégét.
Kétszáz hittantanár jelentkezett és vett részt a Váci Egyházmegye Hitoktatási Igazgatóságának szervezésében megvalósuló tavaszi szakmai napon a PüspökVác Rendezvényközpontban, Vácon. A program egy nagyobb és több kisebb előadásból állt. Az alkalmazkodásról, kitartásról, szakszóval a rezilienciáról szóló előadást követően bemutatkozott a cigánypasztoráció, az ifjúságpasztoráció, valamint az Egyházművészeti Gyűjtemény, hogy együttműködést kínáljon a hitoktatók számára.2026. március 27. péntek
Hajnalka
Egy alkalommal a zsidók köveket ragadtak, hogy megkövezzék Jézust. Erre ő megkérdezte tőlük: „Sok jótettet vittem végbe köztetek Atyám nevében. Melyik jócselekedetért akartok megkövezni engem?” A zsidók ezt...
Összes program »