CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
Tizenhat évvel ezelőtt indult útjára a dm Együtt a babákért programja, melynek keretében a drogéria jelképes keresztszülői szerepet vállal 260 nehéz helyzetben lévő kisgyermekes családnál. A program keretében idén 7795 csomag babylove pelenkát adtak át a Katolikus Karitásznak, akik eljuttatják azokat a rászoruló családokhoz. A támogatás mértéke közel 26 millió forint. A Katolikus Karitász sajtóhírét osztjuk tovább.A Katolikus Karitász szervezésében 2026. február 17-én a Váci Egyházmegyében található Monorierdőn ünnepélyes keretek között adták át az első babylove pelenkákat azoknak a családoknak, akik idén részt vesznek a dm Együtt a babákért elnevezésű programjában.
A rendezvényen Borbás Viktor, a Monorierdei Karitász Csoport vezetője, polgármester köszöntötte a jelenlévőket, Szász Tibor diakónus pedig rövid imával és a résztvevő családok megáldásával nyitotta meg az eseményt. A pelenkákat Hittner Krisztina, a dm PR és ügyfélszolgálati csoportvezetője, valamint Zagyva Richárd, a Katolikus Karitász országos igazgatója adták át a helyszínen megjelent tizenhárom helyi családnak. Az ünnepségen jelen volt dr. György-Kovács Gábor, a Váci Egyházmegyei Karitász igazgatója is. A segélyszervezet munkatársai gitáros énekes műsorral, az önkormányzat pedig papírszínházi előadással kedveskedett a gyerekeknek ez alaklomból.
A megnyitón Zagyva Richárd elmondta: „Együttműködésünket a dm Magyarországgal két szó foglalja össze: személyesség és összefogás a családokért. A program széleskörű együttműködés eredménye, amelyért köszönet illeti partnereinket és az önkénteseket, akik védőhálót vonnak a rászoruló szülők köré. A Karitász számára a személyesség alapérték: fontos, hogy a támogatottak ne csak segítséget kapjanak, hanem érezzék is a mellettük álló közösséget. Ezért a mai eseményt játékos elemmel is gazdagítottuk, hogy az összetartozás érzése kézzelfoghatóvá váljon és együtt éljük meg.”
Az „Együtt a babákért” program célja, hogy a drogéria jelképes keresztülői szerepet vállal egy-egy nehéz helyzetben lévő kisgyermekes családnál, és több hónapra elegendő pelenkamennyiséggel könnyítenek a nehézségekkel küzdők anyagi terhein. Ez jelentős megtakarítás a családoknak, amit ezúttal másra, életminőségük javítására fordíthatnak. A felkarolt babák kiválasztásában a kezdetektől fogva a Katolikus Karitász a drogéria partnere, akik országos hálózatként jelen vannak az értinett családok mindennapjaiban, és el tudják juttatni hozzájuk a csomagokat.
A programot tovább bővítették, és idén már 7795 csomag pelenkát adtak át a karitatív szervezet munkatásainak, ami közel 26 millió forint értékű támogatást jelent. Az átadott pelenkák 2000 db extra mennyiségű pelenkák XS és 1-es méretű csomagokat is tartalmaztak, amelyeket elsősorban olyan újszülöttek számára biztosítanak, akik hosszabb ideig kórházi ellátásra szorulnak, vagy életük első hat hetét, az örökbe adhatóságig az intézményben kénytelenek tölteni.
A pelenkák átadása országos szinten folytatódik tovább a regionális Karitász központok szervezésében.
„Egy kisbaba érkezése mindig öröm a családban. Az öröm mellett azonban komoly anyagi terheket is ró a családra. Ezeken a terheken szeretnénk könnyíteni termékinkkel. Minden évben örömmel veszünk részt személyesen is a pelenkák átadásán. Támogatásunkra a családok a jövőben is számíthatnak. ” – mondta köszöntőjében Hittner Krisztina a dm PR és ügyfélszolgálati csoportvezetője.
Fotó: Dénes Balázs Photography
Forrás: Katolikus Karitász – Caritas Hungarica
2026. április 26-án, a húsvéti időszak negyedik vasárnapján ünnepli az egyház a hivatások 63. világnapját. Ezen a kiemelt ünnepen – amelyet a hívők körében Jó Pásztor vasárnapjaként is ismernek – Leó pápa személyes üzenettel fordul a világ felé. A Szentatya gondolatai idén is irányt mutatnak mindazoknak, akik keresik saját útjukat és küldetésüket a közösség szolgálatában.
Magyarországon több tízezer családban nevelkedik sérült gyermek. Ezek a speciális szükségletű családok olykor óriási, legtöbbször láthatatlan terheket cipelnek. Mások számára elképzelhetetlen kihívásokkal szembesülnek, azonban a fogyatékosságra, mint állapotra a lehető legkitartóbb, legodaadóbb és legelfogadóbb szeretettel válaszolnak. A 18 éves autista, középsúlyos értelmi fogyatékos Barnabás és öccse, a súlyos értelmi fogyatékos Domonkos három nem sérült testvérükkel és szüleikkel Budapesten élnek. Édesanyjukkal, Wagner Annával Király Eszter arról beszélgetett, milyen utat jártak be férjével és öt gyermekükkel, illetve hogyan tapasztalják meg Isten gondoskodását a mindennapjaikban.
A nagyhéten a Váci Egyházmegye hat plébániáján - Boldogon, Cegléden, Drégelypalánkon, Dunakeszin, Isaszegen és Rádon is passiójátékot szerveztek és adtak elő a helyi egyházközség tagjai. A szervezők korábban részt vettek azon a kétnapos képzésen, amelyet Meskó Zsolt rendező tartott. A végeredmény magáért beszél, hiszen a lelkigyakorlattal felérő próbák és a hosszú hetekig tartó készülődés közösségteremtő és megtartó erővel bír a résztvevők szerint. A szervezőkkel készített körinterjúnkat olvashatják.
60. születésnapja alkalmából hálaadó szentmisét mutattak be Marton Zsolt váci megyéspüspök életéért, hivatásáért, szolgálatáért, melyen koncelebrált Dr. Beer Miklós nyugalmazott váci püspök és Dr. Varga Lajos nyugalmazott váci segédpüspök, valamint az MKPK számos tagja, köztük Ternyák Csaba egri érsek, az egyházmegye papsága és diakónusai. Jelen voltak az egyházmegyében szolgáló szerzetesek, a társegyházak helyi képviselői és hívek. Az ünneplő püspököt az MKPK nevében Dr. Udvardy György veszprémi érsek, az MKPK elnökhelyettese köszöntötte.
„Alapkövek – A csillagösvény valósága” címmel tartotta meg akadémiai székfoglalóját Horváth Szilárd a Pesti Vigadóban rendezett ünnepi eseményen. A Búzaszem Iskola vezetője bemutatta az intézmény nevelési hátterét, amelyből mindenki megismerhette, hogy miként illeszthető be ma is a népművészet az oktatásba. A Szent Mihály Intézményfenntartó (SZEMI) oldaláról osztjuk tovább a hírt.2026. április 24. péntek
György
Amikor Kafarnaumban Jézus az élet kenyerének mondta önmagát, vita támadt a zsidók között: „Hogyan adhatja ez testét eledelül nekünk?” – kérdezték. Jézus így felelt nekik: „Bizony, bizony, mondom nektek: Ha nem...
Összes program »