CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
Véget ért a Házasság hete kosdi programsorozata: az elmúlt napokban a közösség együtt kereste és ünnepelte a házasság "ajándékait". Különös hangsúlyt kapott az idei mottó – „A hűség szabadsága” –, amely végigkísérte az alkalmakat, és irányt mutatott a közös gondolkodásnak, találkozásoknak és ünneplésnek. Revóczi Katalin összefoglalóját olvashatják.Február 15-én Molnár Zsolt plébános atya megáldotta a jelenlévő házaspárokat és szentbeszédében hangsúlyozta: „A házasság életre szóló döntés – és ez az igazi szabadság. Odaajándékozom magam a társamnak, és ő is nekem. Minden döntésünkben van lemondás, de akkor tudunk helyesen dönteni, ha a teljes önátadás megtörténik. Az igenünk legyen igen – mert az Úrnak mondott igen vezet ezen az úton.”
A hét során szentségimádáson erősíthették meg a párok házassági esküjüket. Február 11-én, a betegek világnapján, imádkoztunk a házasságukban sebeket hordozó párokért, az elváltakért és az özvegyekért. Február 13-án gyertyafényes vacsora keretében gyűltünk össze; az este során mély beszélgetések és derűs pillanatok egyaránt gazdagították a jelenlévőket.
Az együtt töltött alkalmak gyümölcseként megszületett az elhatározás, hogy minden hónap második vasárnapján, valamint az egyetemes könyörgésekben külön is imádkozunk a családokért. Hiszen a családokból nőnek ki a jövő szolgálattevői: a ministránsok, az akolitusok, a papok, a püspökök. Ha nincsenek élő, imádkozó családok, az Egyháznak sincs jövője. A hivatások a családi otthon csendjében, az imádság légkörében születnek.
Hálát adunk a Szentléleknek a kapott kegyelmekért, köszönjük a szervezők odaadó szolgálatát és mindazok jelenlétét, akik a héten egymást erősítve, együtt imádkozva vettek részt a programokon.
Forrás és fotó: Kosdi egyházközség
Szeretsz videózni? Otthon vagy a TikTokon, Instagramon vagy YouTube-on? Van ötleted arra, hogyan lehetne a katolikus hitről fiatalosan és hitelesen beszélni? Akkor itt a helyed! Az MKPK olyan fiatalokat keres, akik a közösségi médiában, elsősorban TikTokon és Instagramon népszerűsítenék az általuk készített minőségi anyagokkal katolikus hitüket.
A váci Nagyboldogasszony-székesegyházban zártuk a Te Deummal a 2025/2026-os tanévet. Az ünnepi szentmisén Marton Zsolt megyéspüspök arra is felhívta a figyelmet, hogy mi vajon hol tudunk hozzátenni katolikus intézményként az oktatás-nevelés világának előmozdításához. A Szent Mihály Intézményfenntartó tudósítását olvashatják.2026. június 28. vasárnap
Irén és Levente
Abban az időben: Amikor a farizeusok meghallották, hogy Jézus hogyan hallgattatta el a szadduceusokat, köréje gyűltek, és egyikük, egy törvénytudó alattomos szándékkal a következő kérdést tette fel neki: „Mester, melyik a...
Összes program »