CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
Templomok miserendje »
» HÍREINK »
Nagyböjt kezdetén ismét elindult a 40 Nap Az Életért imaszolgálat a Váci Jávorszky Ödön Kórház bejáratánál. Hétfőnként és szerdánként rózsafüzért imádkoznak az önkéntesek, hogy a kismamák a nem tervezett babákat is vállalják. Az önkénteseket meg lehet szólítani, lehet velük beszélgetni, mert akár válsághelyzetben, akár az abortuszból történő gyógyulásban is tudnak segíteni. Az imaszolgálat kezdetén szentmisét mutatott be Marton Zsolt megyéspüspök a Karolina Kápolnában Vácon. A szentmisét felajánlotta az imaszolgálat munkatársaiért, hogy tudjanak segíteni, és a segítségre szorulókért, hogy merjenek segítséget kérni.
Mózes ötödik könyvének az olvasmánya a helyes választásról szólt. Mózes figyelmezteti a népet, amennyiben a pogány népek módjára bálványimádókká válnak, nem az élet útján járnak. Az életet akkor választják, ha az Urat, az egyetlen igaz Istent imádják, törvényeit megtartják. Most is erre hív minket Isten, mert az élet kultúrája az Istentől kapott életet jelenti. Ezt őrizzük, ezt értéknek tartjuk, ezért imádkozunk – mondta Marton Zsolt püspök.
A váci kampány szervezője, Sréderné Devecz Valéria először Budapesten vett részt a szolgálatban, majd 2025-ben Merő Rékától átvette a harmadik váci kampány szervezését, amelyet több Marton Zsolt megyéspüspökkel tartott megbeszélés és egy életvédelmi nap készített elő. Valéria azt mondja, többségében pozitív visszajelzést kapnak jelenlétük során. Megtörtént, hogy egy nagypapa kérte az imájukat, mert nagyon szeretnének már unokát, és sok nő kérte a segítségüket az abortusz utáni gyógyuláshoz. Az önkéntes imádkozók reménykednek, az ima hatására az anyukák lemondanak a várandósság megszakításáról és megszülik a kisbabáikat – tette hozzá a főszervező.
Sréderné Devecz Valéria szervezésében a Váci Jávorszky Ödön Kórház bejáratánál hétfőnként és szerdánként reggel 7 órától délután 5 óráig imádkoznak az önkéntesek. Várják a csatlakozókat!
Jelentkezés: s.devecz.vali@gmail.com
***
A 40 Nap Az Életért imaszolgálat az Amerikai Egyesült Államokban született 2007-ben, és a rózsafüzér erejének köszönhetően már 71 országban szerveznek összehangolt kampányt, és több mint 26 ezer kisbaba születhetett meg. Bezárt 180 terhességmegszakítást végző intézmény és több mint 275 dolgozó megtért.
Magyarországon 2021 óta már 13 városban tartottak imaszolgálatot. Egyre több édesanyának ad az ima és az imádkozók békés jelenléte bátorítást és keresnek segítséget az ajánlott segítő szervezeteknél.
Vácon a heti 15 élet megszakítás (abortusz) tízre csökkent. Többen nem mentek el az előjegyzett beavatkozási időpontra az imaszolgálat ideje alatt.
***
KSH adatok Magyarországon (2024)
100 élve születésre 43 magzati veszteség (33 293)
100 élve születésre 26 terhességmegszakítás (20 257)
100 élve születésre 69 veszteség, azaz összesen (53 550)
„Alapkövek – A csillagösvény valósága” címmel tartotta meg akadémiai székfoglalóját Horváth Szilárd a Pesti Vigadóban rendezett ünnepi eseményen. A Búzaszem Iskola vezetője bemutatta az intézmény nevelési hátterét, amelyből mindenki megismerhette, hogy miként illeszthető be ma is a népművészet az oktatásba. A Szent Mihály Intézményfenntartó (SZEMI) oldaláról osztjuk tovább a hírt.
Egy évvel ezelőtt, 2025 húsvétján indult a Váci Egyházmegye Lélekjelenlét podcast csatornája. Az induló műsor első vendége Marton Zsolt megyéspüspök volt, akárcsak most, az első évforduló alkalmából. Mai műsorunk különlegessége, hogy Püspök atya azokra a kérdésekre válaszol, amelyeket a hívek küldtek meg számunkra a facebook posztban szereplő felhívásunkra. A kérdések között a személyes kérdések mellett vannak papi, püspöki hivatásához kapcsolódóak, érkeztek a szentségek kiszolgáltatásával kapcsolatos konkrét kérdések, valamint az Egyházról általában és az aktuális kihívásokról.
A Naphimnusz Egyesület Hamvazószerdától kezdve a nagyböjt vasárnapjaira egy-egy rövid elmélkedést készített 2026-ban. Ezekben pápai dokumentumok és szentírási szakaszok segítségével szemlélik a böjtöt, mint önmegtagadást és megtérést, ami összeköti a teremtésvédelmet a szegények védelmével és a jövő generációk iránti felelősséggel. Nyolc egymáshoz kapcsolódó témát követnek majd ezek az elmélkedések: a tudatosság felkeltésétől a gyakorlati cselekvésig. Minden téma teológiai és szentírási alapokon köti a nagyböjti cselekedeteket (böjt, ima, alamizsna) a teremtésvédelemhez. Az elmélkedések végén olvasható néhány tipp a leírt gondolatok megélésének segítésére.
Marton Zsolt megyéspüspök a váci Nagyboldogasszony-székesegyházban mutatta be a nagyszombati húsvéti vigília szertartását, amelyen a Váci Egyházmegye szeminaristái biztosították az asszisztenciát. A főpásztor szentbeszédében a Római levél gondolatait emelte ki a keresztségben új életre támadt emberről hangsúlyossá téve ezúttal a húsvéti szertartásban megújított keresztségi fogadalmakat.2026. április 15. szerda
Anasztázia és Tas
Abban az időben így tanított Jézus: „Úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta oda, hogy aki benne hisz, el ne vesszen, hanem örök élete legyen. Isten nem azért küldte Fiát a világba, hogy elítélje a...
Összes program »