CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
Templomok miserendje »
» HÍREINK »
Nagyböjt kezdetén ismét elindult a 40 Nap Az Életért imaszolgálat a Váci Jávorszky Ödön Kórház bejáratánál. Hétfőnként és szerdánként rózsafüzért imádkoznak az önkéntesek, hogy a kismamák a nem tervezett babákat is vállalják. Az önkénteseket meg lehet szólítani, lehet velük beszélgetni, mert akár válsághelyzetben, akár az abortuszból történő gyógyulásban is tudnak segíteni. Az imaszolgálat kezdetén szentmisét mutatott be Marton Zsolt megyéspüspök a Karolina Kápolnában Vácon. A szentmisét felajánlotta az imaszolgálat munkatársaiért, hogy tudjanak segíteni, és a segítségre szorulókért, hogy merjenek segítséget kérni.
Mózes ötödik könyvének az olvasmánya a helyes választásról szólt. Mózes figyelmezteti a népet, amennyiben a pogány népek módjára bálványimádókká válnak, nem az élet útján járnak. Az életet akkor választják, ha az Urat, az egyetlen igaz Istent imádják, törvényeit megtartják. Most is erre hív minket Isten, mert az élet kultúrája az Istentől kapott életet jelenti. Ezt őrizzük, ezt értéknek tartjuk, ezért imádkozunk – mondta Marton Zsolt püspök.
A váci kampány szervezője, Sréderné Devecz Valéria először Budapesten vett részt a szolgálatban, majd 2023-ban megszervezte az első váci kampányt, amelyet több Marton Zsolt megyéspüspökkel tartott megbeszélés és egy életvédelmi nap készített elő. Valéria azt mondja, többségében pozitív visszajelzést kapnak jelenlétük során. Megtörtént, hogy egy nagypapa kérte az imájukat, mert nagyon szeretnének már unokát, és sok nő kérte a segítségüket az abortusz utáni gyógyuláshoz. Az önkéntes imádkozók reménykednek, az ima hatására az anyukák lemondanak a várandósság megszakításáról és megszülik a kisbabáikat – tette hozzá a főszervező.
Sréderné Devecz Valéria szervezésében a Váci Jávorszky Ödön Kórház bejáratánál hétfőnként és szerdánként reggel 7 órától délután 5 óráig imádkoznak az önkéntesek. Várják a csatlakozókat!
Jelentkezés: s.devecz.vali@gmail.com
***
A 40 Nap Az Életért imaszolgálat az Amerikai Egyesült Államokban született 2007-ben, és a rózsafüzér erejének köszönhetően már 71 országban szerveznek összehangolt kampányt, és több mint 26 ezer kisbaba születhetett meg. Bezárt 180 terhességmegszakítást végző intézmény és több mint 275 dolgozó megtért.
Magyarországon 2021 óta már 13 városban tartottak imaszolgálatot. Egyre több édesanyának ad az ima és az imádkozók békés jelenléte bátorítást és keresnek segítséget az ajánlott segítő szervezeteknél.
Vácon a heti 15 élet megszakítás (abortusz) tízre csökkent. Többen nem mentek el az előjegyzett beavatkozási időpontra az imaszolgálat ideje alatt.
***
KSH adatok Magyarországon (2024)
100 élve születésre 43 magzati veszteség (33 293)
100 élve születésre 26 terhességmegszakítás (20 257)
100 élve születésre 69 veszteség, azaz összesen (53 550)
Felmenői között református presbiter is volt, ezért családja jobban örült volna, ha protestáns lelkésznek jelentkezik a szeminárium helyett. Szent Ferenc által azonban meghívta az Úr már kisfiú korában. A naponkénti szentségimádás szerinte nem luxus, mindennapjainak része. Megtapasztalta a trappista szerzetesek betonkemény kolostori életét és az egyiptomi kopt keresztények feltétel nélküli istenszeretetét. Balázs András atyával papi hivatásáról, ikonfestészetről, betegápolásról, imádságról beszélgetett Takács Bence a Lélekjelenlét podcastben.
Harmadik éve dolgozik együtt a Váci Egyházművészeti Gyűjtemény és a Váci Piarista Gimnázium, melynek eredménye a rajz és vizuális művészetek fakultációjára járó diákok LÉLEK-TÉR-KÉP címet viselő kiállítása. Idén Győrffy-Kovács Adrienn tanárnőnek a múzeumnak otthont adó, egykori Nagypréposti palota későbarokk épületére esett a választása.
Teológiai konferenciát szervezett a váci Apor Vilmos Katolikus főiskola a II. Vatikáni Zsinat lezárásának 60. évfordulója alkalmából. Az előadások a zsinat ma is aktuális kérdéseit tárgyalták, többek között szó esett a keleti politikáról, a kortárs filozófusok eszmerendszeréről, a hívek liturgikus képzéséről, a laikusok szerepéről az Egyházban.
Véget ért a Házasság hete kosdi programsorozata: az elmúlt napokban a közösség együtt kereste és ünnepelte a házasság "ajándékait". Különös hangsúlyt kapott az idei mottó – „A hűség szabadsága” –, amely végigkísérte az alkalmakat, és irányt mutatott a közös gondolkodásnak, találkozásoknak és ünneplésnek. Revóczi Katalin összefoglalóját olvashatják.2026. február 27. péntek
Ákos és Bátor
A hegyi beszédben Jézus így szólt tanítványaihoz: Ha igaz voltotok nem múlja felül az írástudókét és a farizeusokét, nem juthattok be a mennyek országába. Hallottátok, hogy a régieknek ezt mondták: „Ne ölj!”...
Összes program »