CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
Nagy elismerésben részesült a Veresegyházi Katolikus Gimnázium (VERKA), ugyanis a Nemzeti Tehetség Programnak köszönhetően hat évre Minősített Tehetséggondozó Műhely címet kapott az intézmény. Ezt az elismerést ünnepélyes keretek között adták át az iskolában!A tehetséggondozás terén kiemelkedő háttérmunkát végző 50 komplex tehetségsegítő műhelyhez 2026-ban további nyolc intézmény csatlakozhatott. A program a tehetséges diákok számára ösztöndíjat és személyes mentorálást nyújt, a pedagógusokat szakmai képzésekkel támogatja, míg a tagintézmények számára a tehetséggondozást segítő eszközöket biztosít
A Minősített Tehetséggondozó Műhelyek támogatását a Nemzeti Tehetség Program teszi lehetővé. Ezt a címet pedig ünnepélyes keretek között kapta meg intézményünk. A VERKA dicsőítő kórusának előadása után Hankó Balázs, kultúráért és innovációért felelős miniszter, valamint Nagy-Vargha Zsófia fiatalokért felelős helyettes államtitkár köszöntötte az ünneplőket.
„A Kárpát-medencében, „a tehetségek földjén” büszkék vagyunk arra, hogy több mint ezeréves hagyományunkból, ezeréves államiságunkból, keresztény hitünkből és kultúránkból olyan tehetségeket adtunk a világnak, amelyek a kultúrában, a tudományban ott vannak a világ minden táján” – mondta el a miniszter.
Hozzátette, hogy bár Magyarország csak a 96. helyen áll a világ demográfiai listáján, a Nobel-díjasok számát tekintve mégis a 11., sportsikereit, olimpiai sikereit tekintve pedig a 13. A fiatal tehetségek vonatkozásában pedig egyes világranglisták szerint a 10. – fűzte hozzá.
A délelőtti programot egy kerekasztal beszélgetés zárta a Minősített Tehetséggondozó Műhelyek képviselőivel.
„Mivel tehetségazonosítás is folyik. Ezt 5. osztályban, amikor megmértük, aztán 6. osztály elejére kialakul, hogy kinek kell segítség. Mert hiába nagyon tehetséges valaki matematikából vagy a természettudományokból, feltétlenül szükséges a személyiségfejlesztést megsegíteni” – osztotta meg gondolatait Takácsné Elek Borbála, a gödöllői Premontrei Iskolaközpont igazgatója.
Gratulálunk minden díjazottnak és külön is büszkék vagyunk intézményünkre!
Fotók: Nemzeti Tehetség Program
Forrás: SZEMI
Tóth András görögkatolikus pap, lelkigondozó, családrendszer terapeuta, önismeretidráma vezető, a Váci Egyházmegye spirituálisa. 2019 óta dolgozik a papok lelki jóllétért a Váci Egyházmegyében lelki segítőként. Személyes beszélgetésekkel, látogatásokkal segíti, kíséri paptestvéreit a krízisek megelőzésében, feloldásában. A látogatásokon túl papi és diakónusi csoportot vezet. Munkájáról, a papok nehézségeiről, a segítés módjáról Takács Bence kérdezte a Lélekjelenlét podcast adásban.
Boldog Sándor István szalézi szerzetes testvérre és vértanúra, a XX. századi egyházüldözés tanújára emlékezünk.
A salgótarjáni ferencesek által épített Acélgyári úti templom búcsúján a jelenlévők hálaadó imádsággal emlékeztek meg az 1936-os felszentelés óta eltelt kilenc évtized kegyelmeiről és a közösség építő múltjáról. A jubileumi ünnepi szentmisén szép számmal megjelent hívek harangszóra és közös énekkel köszöntötték a bevonuló papságot. A Nógrád Vármegyei Hírportál (nool.hu) tudósítását olvashatják.
Dunántúli szakrális helyeket látogatott meg a Váci Egyházmegye hitoktatóinak egy csoportja, közel hatvanan keltek útra. Különlegesség volt ezúttal, hogy a hitoktatókkal házastársaik is velük tartottak erre a zarándoklatra. A zarándoklat lelki vezetője Balogh László atya, a Váci Egyházmegye hitoktatási referense volt.2026. június 6. szombat
Cintia és Norbert
Egy alkalommal, amikor Jézus tanított, ezt mondta a tömegnek: „Óvakodjatok az írástudóktól, akik szívesen járnak hosszú köntösben, és szeretik, ha nyilvános tereken köszöntik őket. Örömest elfoglalják a...
Összes program »