CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
A Váci Egyházmegye fájdalommal, de a feltámadás reményében tudatja, hogy Dr. Szegedi László püspöki tanácsos, nyugalmazott tápiósülyi plébános, életének 92., papságának 67. évében, 2026. május 8-án este, szentségekkel megerősítve hazatért Mennyei Atyánkhoz.László atya távozásával egy olyan meghatározó személyiséget veszített el egyházmegyénk, aki nemcsak hívei körében, hanem országos szinten is maradandót alkotott. 1959. november 29-én szentelték áldozópappá, s hosszú évtizedeken át tartó szolgálata során számos településen (Izsák, Tápiószele, Tápiószecső, Cserhátszentiván) hirdette az evangéliumot, mielőtt 1973-ban megérkezett Tápiósülybe. Itt 53 esztendőn át – 2020-as nyugdíjazásáig – hűséggel gondozta a rábízottakat, közben oldallagosan ellátva Gomba, Tápiósáp, Úri és Tápióság plébániáit is.
A „menték” atyjaként és az ifjúság apostolaként vált ismertté: az ő nevéhez fűződik az országban egyedülálló régiós ifjúságpasztorációs munka, a mentemissziók megálmodása és elindítása. Nemzedékeket vezetett Krisztushoz, szívügye volt a fiatalok nevelése és közösséggé formálása.
Szegedi László országosan használt hittankönyvek szerzője is volt, így tanításai és módszertana generációk hitoktatására voltak hatással.
Példaértékű közösségépítő tevékenységét és több évtizedes áldozatos lelkipásztori szolgálatát állami szinten is elismerték: 2011. március 15-én a Magyar Köztársasági Arany Érdemkereszt kitüntetésben részesült.
Szakmai tudását és tapasztalatát a papi szenátus tagjaként, valamint a szemináriumi bizottságokban az Egyház szolgálatába állította.
Hisszük, hogy aki oly sok fiatalt indított el a hit útján, mostantól égi pártfogóként segíti tovább munkánkat.
Hűséges papi életéért Krisztus, az Örök Főpap adjon jutalmat az atyai ház örömében!
Fotó: Tápiómenti Nagyboldogasszony Közösség
| Dr. Szegedi László atya gyászjelentés.pdf |
A PDF dokumentumok megjelenítéséhez töltse le az ingyenes Adobe Readert az Adobe honlapjáról!
Tóth András görögkatolikus pap, lelkigondozó, családrendszer terapeuta, önismeretidráma vezető, a Váci Egyházmegye spirituálisa. 2019 óta dolgozik a papok lelki jóllétért a Váci Egyházmegyében lelki segítőként. Személyes beszélgetésekkel, látogatásokkal segíti, kíséri paptestvéreit a krízisek megelőzésében, feloldásában. A látogatásokon túl papi és diakónusi csoportot vezet. Munkájáról, a papok nehézségeiről, a segítés módjáról Takács Bence kérdezte a Lélekjelenlét podcast adásban.
Boldog Sándor István szalézi szerzetes testvérre és vértanúra, a XX. századi egyházüldözés tanújára emlékezünk.
A salgótarjáni ferencesek által épített Acélgyári úti templom búcsúján a jelenlévők hálaadó imádsággal emlékeztek meg az 1936-os felszentelés óta eltelt kilenc évtized kegyelmeiről és a közösség építő múltjáról. A jubileumi ünnepi szentmisén szép számmal megjelent hívek harangszóra és közös énekkel köszöntötték a bevonuló papságot. A Nógrád Vármegyei Hírportál (nool.hu) tudósítását olvashatják.
Dunántúli szakrális helyeket látogatott meg a Váci Egyházmegye hitoktatóinak egy csoportja, közel hatvanan keltek útra. Különlegesség volt ezúttal, hogy a hitoktatókkal házastársaik is velük tartottak erre a zarándoklatra. A zarándoklat lelki vezetője Balogh László atya, a Váci Egyházmegye hitoktatási referense volt.2026. június 6. szombat
Cintia és Norbert
Egy alkalommal, amikor Jézus tanított, ezt mondta a tömegnek: „Óvakodjatok az írástudóktól, akik szívesen járnak hosszú köntösben, és szeretik, ha nyilvános tereken köszöntik őket. Örömest elfoglalják a...
Összes program »