CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
Németh László pápai prelátus atya, a római Szent István Ház főigazgatója és alapítványának elnöke november 12-én meglátogatta a Pásztón 2013 szeptemberében megalapított magyar szentekről elnevezett általános iskolát és óvodát. A katolikus intézmény a „Magyar Szentek Hete” programsorozatára hívta meg László atyát, ami a katolikus iskola nevelési évének egyik kiemelkedő eseményévé vált.Az egyhetes programsorozat az óvodások és az iskolások figyelmét neves magyar szentjeinkre kívánja fordítani. Kedden, Tours-i Szent Márton ünnepén szentmisével emlékeztek meg Rajeczky Benjámin pásztói ciszterci perjelről, a neves zenetudósról, a szentmise után pedig Márton-napi lámpás felvonulást tartottak a belvárosban. A program a héten tovább folytatódik, pénteken P. Benvin Sebastian atya látogat a városba és a gyermekmisszióról tart előadást; a hetet az Eucharist együttes koncertje zárja.
A szerdai látogatáson Németh László atya örömét fejezte ki az iskola és az óvoda nevelési tevékenységével kapcsolatban, valamint a Magyar Szentek Hetének tartalmas programjaiért is. A látogatás során László atya hivatalosan is átadta a tavaly alapított óvodának és az iskolának a Szent István Házban található magyar szenteket ábrázoló oltárkép jelképes, kicsinyített másolatát, amit az intézmények ezentúl hivatalos jelképükként, logójukként is használhatnak.
Az ünnepélyes hálaadó szentmisén az olaszországi magyarok főpapja áldását adta a nevelési intézmény gyermekeire és nevelőire, valamint a megjelentek szeretteire is.Az iskola diákjai és kórusa is bemutatkozott az eseményen, taizéi énekekkel és népdalokkal, ezzel kedveskedve a messziről érkezett vendégnek. Az iskola köszönetképpen a nemrégiben megjelent „Istennek hála!” címet viselő, az óvoda kétéves és az iskola egyéves tevékenységét összefoglaló ünnepi kiadvánnyal köszönte meg jelenlétüket, azt, hogy velünk ünnepelhettek.Istennek hálát adunk a felemelő és megható pillanatokért, amit együtt átélhettünk, s kérjük László atya egészségére és hivatására a Jóisten áldását.
Molnár Marianna
Fotók: Boros István
A könyvtáralapító Peitler Antal József püspök előtt tisztelegve KÖNYVTÁR – KÖNYVEK – EMBEREK címmel jubileumi konferenciát szervezett alapításának 150. évfordulója alkalmából a Váci Egyházmegyei Könyvtár. A konferencián neves könyvtárosok, történészek, irodalomtörténészek, muzeológusok és levéltárosok járták körbe a könyvtár létrejöttében, gyűjteményének gondozásában, gazdagításában jelentős szerepet vállalt püspökök, papok, szerzetesek életútját, a könyvtári állomány gyarapításának, megőrzésének, rendszerezésének jelentős eseményeit. Az eseményhez kapcsolódóan emléktáblát avattak az alapító püspök tiszteletére.
Négy éven át tartó iskolai kutatás eredményeit hozták nyilvánosságra.
Szent Erzsébet ünnepéhez kapcsolódóan indultak újabb plébániai zarándoklatra november 22-én, az újhatvani hívek csaknem ötvenen Kecskés Attila plébános lelkivezetésével. Mátraszőlősön búcsún vettek részt a kora gótikus Szent Erzsébet templomban. A szentmise szónoka kifejtette, hogy a zarándok nemcsak lépteivel halad a szent cél felé, hanem lelke is úton van önmaga és a Teremtője felé és miközben halad, egyre inkább közelebb kerül Istenéhez.
2025. november harmadik hetében a Váci Egyházmegye papjainak és állandó diakónusainak egy csoportja lelkigyakorlaton vett részt Vácon, amelyen a tanításokat Juhász Ferenc miskolci plébános tartotta. A téma a magvetőről szóló példabeszéd volt. Az egyházi év végén az ötnapos elcsendesedés segítségére volt a lelkipásztoroknak, hogy feltöltődjenek, hivatásukban kicsit felfrissülve tudják megkezdeni az új egyházi évet. De jó alkalom volt arra is, hogy megéljék a papi testvéri közösséget is, amelyben a megosztásra és a baráti beszélgetésekre is jutott idő.2025. december 1. hétfő
Elza
Abban az időben, amikor Jézus bement Kafarnaumba, egy pogány százados járult eléje, és így szólt: „Uram, szolgám bénán fekszik otthon, és szörnyen kínlódik.” Jézus így felelt: „Megyek és...
Összes program »