CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
Templomok miserendje »
» HÍREINK »
Mindannyian tudjuk milyen fontos a társadalmi béke, és biztonság. A Mécses Szeretetszolgálat Magyar Börtönpasztorációs Társaság közel negyed százados tevékenysége során azon dolgozik, hogy a hazai börtönökben élő fogvatartottak megismerhessék a valódi megbocsátó szeretetet. Ezáltal lehetőségük nyíljon egy új élet kezdésére önmaguk és a társadalom számára egyaránt.A Mécses Szeretetszolgálat (kisebb megszakításokkal, immár 21-ik éve) kéri a jószándékú embereket, hogy karácsonyra egyszerű élelmiszercsomagot küldjenek a fogvatartottaknak. A csomagküldés név és cím nélkül történik. Feladóként az alábbiakat írják: Mécses Szeretetszolgálat 2600, Vác, Ilona u. 4/a.
A csomagküldésre jelentkezni ugyanezen a címen lehet. Egyéb elérhetőségünk: online jelentkezés: www.mecses.info; e-mail: info@mecses.info; telefon: + 3630 708 3317
Jelentkezés után küldjük a fogvatartott nevét és címét, egy tájékoztatót a csomag lehetséges tartalmáról illetve a tiltott tárgyakról, valamint a csomagküldő engedélyt. Kérjük, a küldendők közé tegyenek egy névre szóló levélkét! Például: Kedves István! Szeretettel imádkozunk Önért Szenteste.
Azoknak, akik nem tudnak a csomag összeállításban részt venni, ugyanakkor szívesen segítenek, lehetőségük van anyagi támogatásukat eljuttatni számunkra. Online jelentkezés: www.mecses.info, vagy bankszámlaszámunk közvetlen átutalásra: OTP Bank 11735005-20351858-00000000
A mai gazdasági helyzetben tudjuk mit jelent a mostani hozzájárulásuk. Akkor adni, amikor mi magunk is bajban vagyunk, az igazi tevékeny szeretet.
KÖSZÖNJÜK ÁLDOZATOS TÁMOGATÁSUKAT!
Mécses Szeretetszolgálat
www.mecses.info
2026. április 26-án, a húsvéti időszak negyedik vasárnapján ünnepli az egyház a hivatások 63. világnapját. Ezen a kiemelt ünnepen – amelyet a hívők körében Jó Pásztor vasárnapjaként is ismernek – Leó pápa személyes üzenettel fordul a világ felé. A Szentatya gondolatai idén is irányt mutatnak mindazoknak, akik keresik saját útjukat és küldetésüket a közösség szolgálatában.
Magyarországon több tízezer családban nevelkedik sérült gyermek. Ezek a speciális szükségletű családok olykor óriási, legtöbbször láthatatlan terheket cipelnek. Mások számára elképzelhetetlen kihívásokkal szembesülnek, azonban a fogyatékosságra, mint állapotra a lehető legkitartóbb, legodaadóbb és legelfogadóbb szeretettel válaszolnak. A 18 éves autista, középsúlyos értelmi fogyatékos Barnabás és öccse, a súlyos értelmi fogyatékos Domonkos három nem sérült testvérükkel és szüleikkel Budapesten élnek. Édesanyjukkal, Wagner Annával Király Eszter arról beszélgetett, milyen utat jártak be férjével és öt gyermekükkel, illetve hogyan tapasztalják meg Isten gondoskodását a mindennapjaikban.
A nagyhéten a Váci Egyházmegye hat plébániáján - Boldogon, Cegléden, Drégelypalánkon, Dunakeszin, Isaszegen és Rádon is passiójátékot szerveztek és adtak elő a helyi egyházközség tagjai. A szervezők korábban részt vettek azon a kétnapos képzésen, amelyet Meskó Zsolt rendező tartott. A végeredmény magáért beszél, hiszen a lelkigyakorlattal felérő próbák és a hosszú hetekig tartó készülődés közösségteremtő és megtartó erővel bír a résztvevők szerint. A szervezőkkel készített körinterjúnkat olvashatják.
60. születésnapja alkalmából hálaadó szentmisét mutattak be Marton Zsolt váci megyéspüspök életéért, hivatásáért, szolgálatáért, melyen koncelebrált Dr. Beer Miklós nyugalmazott váci püspök és Dr. Varga Lajos nyugalmazott váci segédpüspök, valamint az MKPK számos tagja, köztük Ternyák Csaba egri érsek, az egyházmegye papsága és diakónusai. Jelen voltak az egyházmegyében szolgáló szerzetesek, a társegyházak helyi képviselői és hívek. Az ünneplő püspököt az MKPK nevében Dr. Udvardy György veszprémi érsek, az MKPK elnökhelyettese köszöntötte.
„Alapkövek – A csillagösvény valósága” címmel tartotta meg akadémiai székfoglalóját Horváth Szilárd a Pesti Vigadóban rendezett ünnepi eseményen. A Búzaszem Iskola vezetője bemutatta az intézmény nevelési hátterét, amelyből mindenki megismerhette, hogy miként illeszthető be ma is a népművészet az oktatásba. A Szent Mihály Intézményfenntartó (SZEMI) oldaláról osztjuk tovább a hírt.2026. április 27. hétfő
Zita
Abban az időben Jézus így szólt: „Én vagyok a jó pásztor. A jó pásztor életét adja a juhokért. A béres azonban, aki nem pásztor, akinek a juhok nem a sajátjai, otthagyja a juhokat, és elfut, amikor látja, hogy jön a...
Összes program »