CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
Templomok miserendje »
» HÍREINK »
Pablo Domínguez Prieto 1966. július 3-án született Madridban. 24 éves korában szentelték pappá. Teológiából és filozófiából doktori végzettséget szerzett. 7 könyve jelent meg - ezekből az utolsó Hasta la cumbre (Egészen a csúcsig) címmel kiadói siker volt Spanyolországban. Több százra rúg cikkeinek száma, több mint 50 konferenciát tartott. Az utolsót 12 nappal a halála előtt tartotta meg. Ennek volt is köze a dokumentumfilm későbbi létrejöttéhez…
Azt mondják, hogy Pablo nagyon szimpatikus volt, és humoros még a legkomolyabb helyzetekben is. Nem illett hozzá az a szó, hogy “én”, mert folyton csak másokra figyelt. Azt mondják, jóképű volt. Nem félt az élettől, de a haláltól sem. Nagyon szerette Istent, és ez sugárzott róla. Azt mondják, hogy a miséin a templom dugig volt, mert az emberek szívesen hallgatták, ahogy prédikál. Mindenkivel közvetlen volt, még azzal is, aki bántóan szólt hozzá az utcán, és az ilyenekkel végül még barátságot is kötött. Jó hegymászó volt. Minden 2000 méter feletti spanyol csúcsot meghódított. Eljutott az Alpok 4000 méter feletti csúcsaira is, és Amerikában és Ázsiában még magasabbakra. Amikor csak módjában állt, misézett a hegycsúcson.
Papok, apácák és sokan mások is kérték, hogy tartson nekik lelkigyakorlatokat. Nem tudott nemet modani. ĺgy került 2009 februárjában Navarrába, egy ciszterci kolostorba. A halálról beszélt nekik, méghozzá örömmel. Másnap megmászta a Moncayót (2300 m). Ez volt az utolsó spanyol csúcs, ami még meghódításra várt. Családjához telefonon keresztül intézett utolsó szavai pár perccel halála előtt ezek voltak: „Felértem a csúcsra!“
Tekintse meg galériánkat is:
Szeretsz videózni? Otthon vagy a TikTokon, Instagramon vagy YouTube-on? Van ötleted arra, hogyan lehetne a katolikus hitről fiatalosan és hitelesen beszélni? Akkor itt a helyed! Az MKPK olyan fiatalokat keres, akik a közösségi médiában, elsősorban TikTokon és Instagramon népszerűsítenék az általuk készített minőségi anyagokkal katolikus hitüket.
A váci Nagyboldogasszony-székesegyházban zártuk a Te Deummal a 2025/2026-os tanévet. Az ünnepi szentmisén Marton Zsolt megyéspüspök arra is felhívta a figyelmet, hogy mi vajon hol tudunk hozzátenni katolikus intézményként az oktatás-nevelés világának előmozdításához. A Szent Mihály Intézményfenntartó tudósítását olvashatják.2026. június 27. szombat
László
Abban az időben: Amikor a farizeusok meghallották, hogy Jézus hogyan hallgattatta el a szadduceusokat, köréje gyűltek, és egyikük, egy törvénytudó alattomos szándékkal a következő kérdést tette fel neki: „Mester, melyik a...
Összes program »