» HÍREINK »

Egyházmegyénk állandó diakónusainak házastársai idén először vettek részt Mátraverebély-Szentkúton közös lelkigyakorlaton. Az októberi programon 15 feleség volt jelen.
Ferencz Dóra írását adjuk közre.

Október 8-án vasárnap, Magyarok Nagyasszonya ünnepén szentmisét celebrált dr. Varga Lajos váci segédpüspök a kilencven éves Szent József templomban. A SZOLJON.HU tudósítását adjuk közre.

Háromnapos ikonfestő lelkigyakorlatot szervezett Szentkúton a Kistarcsai Rózsafüzér Királynője Plébánia nőknek október 6-8. között. A tábort a Váci Egyházmegye támogatta. Bálint Brigitta lelkigondozó írását olvashatják.
A Kistarcsai Rózsafüzér Királynője Plébánia nagyon sok kis közösséggel bővült az elmúlt években. Mivel a különböző kiscsoportok csak a nagyobb ünnepeken találkoznak egymással, ezért hosszú ideje vágyunk arra, hogy mi nők, a különböző kis közösségek tagjai, egyszer együtt is töltekezhessünk, az égiekkel és egymással is összekapcsolódhassunk.

Az ötszáz éves nógrádszakáli nagyharang fennállásának és a kálvária stációinak a felújítása alkalmából rendeztek ünnepséget október 4-én a nógrádszakáli Szent Kereszt Felmagasztalása-templomnál. Az eseményen Soltész Miklós egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkár jelenlétében megáldották a Váci Egyházmegye legrégebbi harangját, valamint átadták a kálvária huszonötmillió forintból megújult stációit is. A nool.hu beszámolóját olvashatják.

Különleges tárlat nyílt Ságújfaluban. A Szent László-templomban látható az a 25 tablóból álló vándorkiállítás, ami mára a Föld valamennyi kontinensén járt és amely a 2020-ban boldoggá avatott, 15 évesen elhunyt Carlo Acutis vágyából született meg. A nool.hu hírét osztjuk meg.
< 1 ... 121 122 123 124 125 ... 581 >