Váci egyházmegye
mainImage
FŐOLDALHÍREINKPROGRAMOKNÉV- ÉS CÍMTÁRTURIZMUSHITOKTATÁSÉLŐ KÖVEK 2023-2026AKOLITUSOKFOTÓTÁRVIDEÓTÁR
SZAKPASZTORÁCIÓK
SZAMARITÁNUS SZOLGÁLATEGYHÁZMEGYEI KARITÁSZKÖNYVTÁRLEVÉLTÁREGYHÁZMEGYEI MÚZEUMSZENT MIHÁLY INTÉZMÉNYFENNTARTÓKAFARNAUM HÁZSZINÓDUSTEMETŐÜZEMELTETŐ KFTMotiVÁCió Képzési KözpontMATER SALVATORISÁLLÁSHIRDETÉSMISERENDEGYHÁZMEGYÉNKRŐLALAPÍTVÁNYAINKDOKUMENTUMTÁRKÖZBESZERZÉSEKGYERMEKVÉDELEMADATVÉDELEMTÉRKÉPKAPCSOLAT

» HÍREINK »

Január 17-éig látható a Példaképek: legyetek szentek! című utazó köztéri kiállítás Vácott a Március 15-e téren. A magyar és egyetemes egyház szentjeit életnagyságú grafikai ábrázolások és rövid leírás segítségével ismerhetjük meg. A kiállításhoz kapcsolódóan tárlatvezetés és múzeumpedagógiai foglalkozás is kérhető a Váci Egyházművészeti Gyűjteményben.
December 10-én vasárnap délelőtt dr. Varga Lajos váci segédpüspök olasz nyelvű szentmisét mutatott be a római Szent Franciska bazilikában, majd utána ünnepi program keretében nyitották meg a templom főhajója mentén elhelyezett fotótablókat, melyek Párkányi Raab Péter szobrászművész Péliföldszentkereszten felállított Via Lucis, Fény útja stációit ábrázolja. A szentmisén és a megnyitón az Angelica kórus szolgált Gráf Zsuzsanna karnagy vezetésével.

Az eseményen részvevők között volt gr. Michael Robert Althann SJ atya, aki gr. Althann M. Frigyes bíboros és gr. Althann M. Károly c. érsek, egykori váci főpásztorok rokona.
Idén Krisztus Király ünnepén emlékeztek a Váci Egyházmegyéhez tartozó Szentlőrinckátán néhai Marosi Izidor váci püspök halálának 20. évfordulójára.

Marosi Izidor, néhai püspök nyolc évig Szentlőrinckátán is volt plébános, az ünnepi szentmisét dr. Lengyel Zsolt esperes, plébános mutatta be, jelen voltak Izidor püspök atya rokonai - unokahúga, unokahúgának fia és a kísérője.
December 7-én ingyenes utcai kiskönyvtárat - Bibliotheca Gratist - nyitott a Váci Egyházmegyei Könyvtár Migazzi téri épületének egyik vakablakában. A minikönyvtár „ajtaja” mindig nyitva lesz, onnan bárki elviheti a könyveket kölcsönzésre vagy „örökbe”. Az adventi időszakra tekintettel most a lelki felkészülést segítő kiadványok kerülnek ki elsősorban.
A Vác főterén található városi adventi koszorún is meggyulladt a második gyertya advent második vasárnapján. Az alkalmon köszöntőt mondott Matkovich Ilona polgármester. Marton Zsolt váci püspök az adventi várakozás üzenetéről beszélt, majd Balázs András atya meggyújtotta a gyertyát.

 <   1 ... 135 136 137 138 139 ... 607  > 

Akadálymentes változat
KATTÁRS
KATTÁRS
MAI NÉVNAP

2025. október 25. szombat

Bianka és Blanka

OLVASMÁNY / ZSOLOZSMANAPI EVANGÉLIUM

Abban az időben odajött Jézushoz néhány ember, s azokról a galileaiakról hozott hírt, akiknek vérét Pilátus az áldozat vérével vegyítette. Erre Jézus megjegyezte: „Azt hiszitek, hogy ezek a galileaiak bűnösebbek voltak,...

tovább »

LEGKÖZELEBBI 5 ESEMÉNY
ESEMÉNYTÁR
NEXONWEB BELÉPÉSLEVELEZŐRENDSZERSzentév 2025KATADMIN

A honlap megtekintéséhez ajánlott böngésző: Chrome vagy Firefox legújabb verziója - RSS hír csatornánk

Az oldalon található anyagok módosítás nélkül a vaciegyhazmegye.hu forrásmegjelöléssel felhasználhatók. Adatkezelési tájékoztató

Tájékoztatjuk, hogy a felhasználói élmény javítása, a böngészőprogramjának biztonságos használata, valamint a weboldal forgalmának elemzése érdekében sütiket alkalmazunk.
Kérjük, adja ehhez hozzájárulását az Elfogadom gombra kattintva! Adatkezelési tájékoztató
A Váci Egyházmegye kizárólag statisztikai jellegű sütiket használ, a honlappal kapcsolatban személyes adat kezelése nem történik!

Váltás mobil nézetre

Webfejlesztés: DunaWeb Kft.