Váci egyházmegye
mainImage
FŐOLDALHÍREINKPROGRAMOKNÉV- ÉS CÍMTÁRTURIZMUSHITOKTATÁSÉLŐ KÖVEK 2023-2026AKOLITUSOKFOTÓTÁRVIDEÓTÁR
SZAKPASZTORÁCIÓK
SZAMARITÁNUS SZOLGÁLATEGYHÁZMEGYEI KARITÁSZKÖNYVTÁRLEVÉLTÁREGYHÁZMEGYEI MÚZEUMEKIFKAFARNAUM HÁZSZINÓDUSTEMETŐÜZEMELTETŐ KFTMotiVÁCió Képzési KözpontMATER SALVATORISÁLLÁSHIRDETÉSMISERENDEGYHÁZMEGYÉNKRŐLALAPÍTVÁNYAINKDOKUMENTUMTÁRKÖZBESZERZÉSEKGYERMEKVÉDELEMADATVÉDELEMTÉRKÉPKAPCSOLAT

» HÍREINK »

Az Így főznek a magyar katolikusok – 52 hét – 52 recept című kiadvány interjúk, történetek, receptek és fotók révén mutatja be hazánk katolikus főpásztorait, papjait és világi híveit; úgy, ahogy még nem ismerjük őket. A kiadványt a Magyar Kurír forgalmazza és az Új Ember könyvesboltban, illetve online könyváruházában (bolt.ujember.hu) érhető el.
A Katolikus Karitász idén is elismerte a Caritas Hungarica díjjal azoknak az önkéntesek a munkáját, akik kitartó szeretettel és empátiával szolgálják rászoruló embertársainkat. A Váci Egyházmegyéből idén négy önkéntes munkatársunk részesült az elismerésben, amelyet 2021. október 9-én, szombaton adott át Spányi Antal püspök, a Katolikus Karitász elnöke, Écsy Gábor a Katolikus Karitász igazgatója, valamint Kovács Gábor a Váci Egyházmegyei Karitász igazgatója a Magyar Szentek Templomában Budapesten, ahol a többi egyházmegyei karitász szervezettel együtt ünnepelték az ország számos részéből érkezett, elismerésben részesült önkénteseit.
Az MKPK Családügyi Bizottsága és a Váci Egyházmegye közös szervezésében első alkalommal tartottak Életvédő Szakmai Napot hitoktatóknak, családreferenseknek, lelkipásztoroknak és minden olyan világinak, akik elkötelezettek az élet védelme mellett és munkájukban vagy önkéntesként szeretnének tenni is ezért. A nap előadásainak, szakmai beszélgetéseinek a fókuszában ezúttal az abortusz állt, amely hazánkban és a világban komoly gondokat okoz lelki, egészségügyi, de akár gazdasági szempontból is. A váci Piarista Kilátó Központban tartott rendezvényen részt vett Marton Zsolt váci püspök, az MKPK családreferense.
2021. október 7-én találkoztak az egyházmegyei iskolák vezetői az Egyházmegyei Katolikus Iskolák Főhatósága (EKIF) szervezésében induló vezetőképző program megnyitója alkalmából. A továbbképzést az Egyházmegye MotiVÁCió képzési központjában tartják.  
A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) október 5-én és 6-án megtartotta őszi rendes ülését. A püspökök testülete a szokást követve idén ősszel is kihelyezett ülést tartott, amelynek ezúttal a Mátraszentimrén található Stella Katolikus Egyházi Üdülő adott otthont.

 <   1 ... 238 239 240 241 242 ... 582  > 

Akadálymentes változat
KATTÁRS
KATTÁRS
MAI NÉVNAP

2025. július 5. szombat

Emese és Sarolta

OLVASMÁNY / ZSOLOZSMANAPI EVANGÉLIUM

Abban az időben: Amint Jézus továbbhaladt, látott egy Máté nevű embert a vámnál ülni. Így szólt hozzá: „Kövess engem!” Az felállt és követte őt. Később, amikor Jézus Máté házában...

tovább »

LEGKÖZELEBBI 5 ESEMÉNY
  • 2025.04.25.
    AZ IDŐTÁLLÓ VÁROS - VÁC 1075-2025 CÍMŰ IDŐSZAKI KIÁLLÍTÁS
  • 2025.05.08.
    IDŐTÁLLÓ SZENTSÉGEK - VÁROSTÖRTÉNETI KITEKINTÉS A BETEGEK SZENTSÉGÉN KERESZTÜL C. IDŐSZAKI KIÁLLÍTÁS VÁCON
  • 2025.06.27.
    RÉGI ZENEI NAPOK VÁCON
  • 2025.07.05.
    IRGALMAS JÉZUS ÖT SZENT SEBE BÚCSÚ MÁRIANOSZTRÁN
  • 2025.07.05.
    ORSZÁGOS ROMA ZARÁNDOKLAT MÁTRAVEREBÉLY-SZENTKÚTON
  • Összes program »
ESEMÉNYTÁR
NEXONWEB BELÉPÉSLEVELEZŐRENDSZERSzentév 2025KATADMIN

A honlap megtekintéséhez ajánlott böngésző: Chrome vagy Firefox legújabb verziója - RSS hír csatornánk

Az oldalon található anyagok módosítás nélkül a vaciegyhazmegye.hu forrásmegjelöléssel felhasználhatók. Adatkezelési tájékoztató

Tájékoztatjuk, hogy a felhasználói élmény javítása, a böngészőprogramjának biztonságos használata, valamint a weboldal forgalmának elemzése érdekében sütiket alkalmazunk.
Kérjük, adja ehhez hozzájárulását az Elfogadom gombra kattintva! Adatkezelési tájékoztató

Váltás mobil nézetre

Webfejlesztés: DunaWeb Kft.