Váci egyházmegye
mainImage
FŐOLDALHÍREINKPROGRAMOKNÉV- ÉS CÍMTÁRTURIZMUSHITOKTATÁSÉLŐ KÖVEK 2023-2026AKOLITUSOKFOTÓTÁRVIDEÓTÁR
SZAKPASZTORÁCIÓK
SZAMARITÁNUS SZOLGÁLATEGYHÁZMEGYEI KARITÁSZKÖNYVTÁRLEVÉLTÁREGYHÁZMEGYEI MÚZEUMSZENT MIHÁLY INTÉZMÉNYFENNTARTÓKAFARNAUM HÁZSZINÓDUSTEMETŐÜZEMELTETŐ KFTMotiVÁCió Képzési KözpontMATER SALVATORISÁLLÁSHIRDETÉSMISERENDEGYHÁZMEGYÉNKRŐLALAPÍTVÁNYAINKDOKUMENTUMTÁRKÖZBESZERZÉSEKGYERMEKVÉDELEMADATVÉDELEMTÉRKÉPKAPCSOLAT

» HÍREINK »

Az USA-ban - Passaic városában - a Szent István római katolikus templomban szolgáló, váci egyházmegyés Balogh László atya ezüstmiséjét májusban ünnepelte, a környékbeli és a helyi magyar származású hívekkel és lelkipásztorokkal.
Balogh Laci atya 1997. június 21-én részesült a pappá szentelés kegyelmében, Vácott. Szentelője Keszthelyi Ferenc megyéspüspök volt.
A Váci Egyházmegye 12 papja lelkigyakorlaton vett részt június 13. és 17. között a váci Althann Házban, Martos Levente Balázs, a Budapesti Központi Papnevelő Intézet rektorának vezetésével. A résztvevők között voltak fiatalabbak és idősebbek (a legidősebb atya 86 éves volt); jöttek Vác környékéről-, és volt, aki a perui őserdőből érkezett (bár egy ideje már ismét egyházmegyénkben szolgál).
Ferenc pápa a családok fesztiválján: „Szeretném, ha az Egyház irgalmas szamaritánus lenne számotokra!”

Június 22–26. között Róma városa ad otthont a Családok Világtalálkozójának.
Az elmúlt években a járvány miatt csak minimálisan tudta a kistarcsai „Rózsafüzér Királynője” templomi közösség megünnepelni az Úrnapját.
2022. június 22.
A hagyományokhoz híven idén is egyedülálló virágszőnyeggel ünnepelték Csömörön Jézus Krisztus Szent Testének és Vérének ünnnepét, az Úrnapját. A közel másfél kilométer hosszú virágszőnyeges körmenet az országban egyedülálló, mely minden évben sok zarándokot is vonz az ország egész területéről.

 <   1 ... 271 272 273 274 275 ... 646  > 

Akadálymentes változat
LÉLEKJELENLÉT
LÉLEKJELENLÉT
MAI NÉVNAP

2026. július 6. hétfő

Csaba

OLVASMÁNY / ZSOLOZSMANAPI EVANGÉLIUM

Amikor Jézus Kafarnaumban tanított, egy elöljáró lépett hozzá, leborult előtte, és így kérlelte: „Uram, a leányom most halt meg. De jöjj, tedd rá kezedet, és életre kel.” Erre Jézus fölkelt, és...

tovább »

LEGKÖZELEBBI 5 ESEMÉNY
  • 2026.03.23.
    SZENT II. JÁNOS PÁL PÁPA ÖRÖKSÉGE SZÉKESFEHÉRVÁRON – KIÁLLÍTÁS
  • 2026.07.06.
    ÉSZAK-DUNAMENTI NAGYBOLDOGASSZONY KÖZÖSSÉG NYÁRI TÁBORA
  • 2026.07.10.
    A PUERI CANTORES MAGYAR SZÖVETSÉG I. NEMZETKÖZI KÓRUSTALÁLKOZÓJA
  • 2026.07.13.
    LÁMPÁSOK SZIGETE
  • 2026.07.16.
    LELKINAPOK ISTENNEL ÉS A SACRÉ COEUR NŐVÉREKKEL A TISZA-TÓNÁL
  • Összes program »
ESEMÉNYTÁR
NEXONWEB BELÉPÉSLEVELEZŐRENDSZERSzentév 2025KATADMIN

A honlap megtekintéséhez ajánlott böngésző: Chrome vagy Firefox legújabb verziója - RSS hír csatornánk

Az oldalon található anyagok módosítás nélkül a vaciegyhazmegye.hu forrásmegjelöléssel felhasználhatók. Adatkezelési tájékoztató

Tájékoztatjuk, hogy a felhasználói élmény javítása, a böngészőprogramjának biztonságos használata, valamint a weboldal forgalmának elemzése érdekében sütiket alkalmazunk.
Kérjük, adja ehhez hozzájárulását az Elfogadom gombra kattintva! Adatkezelési tájékoztató
A Váci Egyházmegye kizárólag statisztikai jellegű sütiket használ, a honlappal kapcsolatban személyes adat kezelése nem történik!

Váltás mobil nézetre

Webfejlesztés: DunaWeb Kft.