Váci egyházmegye
mainImage
FŐOLDALHÍREINKPROGRAMOKNÉV- ÉS CÍMTÁRTURIZMUSHITOKTATÁSÉLŐ KÖVEK 2023-2026AKOLITUSOKFOTÓTÁRVIDEÓTÁR
SZAKPASZTORÁCIÓK
SZAMARITÁNUS SZOLGÁLATEGYHÁZMEGYEI KARITÁSZKÖNYVTÁRLEVÉLTÁREGYHÁZMEGYEI MÚZEUMSZENT MIHÁLY INTÉZMÉNYFENNTARTÓKAFARNAUM HÁZSZINÓDUSTEMETŐÜZEMELTETŐ KFTMotiVÁCió Képzési KözpontMATER SALVATORISÁLLÁSHIRDETÉSMISERENDEGYHÁZMEGYÉNKRŐLALAPÍTVÁNYAINKDOKUMENTUMTÁRKÖZBESZERZÉSEKGYERMEKVÉDELEMADATVÉDELEMTÉRKÉPKAPCSOLAT

» HÍREINK »

Tájékoztatjuk az érintetteket, hogy Dr. Szegedi László püspöki tanácsos, tápiósülyi plébános két hittankönyve is szerepel a választható hittankönyvek listáján:

I. osztályosoknak: A Mennyei Atya vigyáz ránk (kód: DS-001)
V. osztályosoknak: A Sínai Szövetség (kód: DS-006)
2013. szeptember 3.
24 órás szentségimádásba kezdtek augusztus 29-én du. 4 órakor Balassagyarmaton, a Dr. Kenessey Albert Kórház kápolnájában. A Szita Tamásné klinikai lelkigondozó által kezdeményezett adorációt megnyitó szentmisét Faragó Artúr egyházmegyei kórházlelkész mutatta be, Timár Mihály szalézi atyával és Csák András balassagyarmati káplánnal.
Nem az összecsapás, a konfliktus kultúrája az, amely a népek körében és a népek között az együttélést építi, hanem a találkozás, a párbeszéd kultúrája: ez a béke egyetlen útja - hangsúlyozta Ferenc pápa a vasárnapi Úrangyala előtti beszédében. A Szentatya ezúttal nem a nap evangéliumát, hanem az aktuálpolitika súlyos kérdéseit elemezte, és felszólította a szíriai konfliktusban érintetteket: tegyék le a fegyvert és hagyják, hogy a béke iránti vágy vezesse őket. Elhatároztam - jelentette ki a pápa - hogy szeptember 7-ére, Mária, a Béke Királynője születésnapjának vigíliájára az egész Egyház számára böjt- és imanapot hirdetek meg Szíria, a Közel-Kelet és az egész világ békéjéért.
2013. szeptember 2.
Ma megjött az ősz. Igaz ugyan hogy meteorológiailag már tegnap, elsején elkezdődött; az is igaz, hogy csillagászatilag majd csak huszonegyedikén fog; mégis: ezen a szélességen az ősz az első tanítási napon érkezik meg véglegesen és visszavonhatatlanul. Legyen az ember óvodás vagy nyugdíjas; diák, tanár vagy szülő – aki egyszer átél­te, többé nem felejti azt a reggelt.
Pietro Parolin érseket nevezte ki a Vatikáni Államtitkárság élére a Szentatya. Parolin érsek - aki jelenleg még venezuelai apostoli nunciusi hivatalában van - Tarcisio Bertone bíborost váltja, aki 2006-tól fogva töltötte be az államtitkári tisztséget.

 <   1 ... 600 601 602 603 604 ... 621  > 

Akadálymentes változat
LÉLEKJELENLÉT
LÉLEKJELENLÉT
MAI NÉVNAP

2026. február 10. kedd

Elvira

OLVASMÁNY / ZSOLOZSMANAPI EVANGÉLIUM

Abban az időben: Összegyűltek Jézus köré a farizeusok és néhány írástudó Jeruzsálemből. Látták, hogy egyik-másik tanítványa tisztátalan, vagyis mosatlan kézzel eszi a kenyeret. A farizeusok és általában a...

tovább »

LEGKÖZELEBBI 5 ESEMÉNY
ESEMÉNYTÁR
NEXONWEB BELÉPÉSLEVELEZŐRENDSZERSzentév 2025KATADMIN

A honlap megtekintéséhez ajánlott böngésző: Chrome vagy Firefox legújabb verziója - RSS hír csatornánk

Az oldalon található anyagok módosítás nélkül a vaciegyhazmegye.hu forrásmegjelöléssel felhasználhatók. Adatkezelési tájékoztató

Tájékoztatjuk, hogy a felhasználói élmény javítása, a böngészőprogramjának biztonságos használata, valamint a weboldal forgalmának elemzése érdekében sütiket alkalmazunk.
Kérjük, adja ehhez hozzájárulását az Elfogadom gombra kattintva! Adatkezelési tájékoztató
A Váci Egyházmegye kizárólag statisztikai jellegű sütiket használ, a honlappal kapcsolatban személyes adat kezelése nem történik!

Váltás mobil nézetre

Webfejlesztés: DunaWeb Kft.