» HÍREINK » általános »

2021. év utolsó napjaiban a Róma melletti Castelgandolfóban, a Fokolare Mozgalom nemzetközi központjában európai, afrikai és dél-amerikai szeminaristák találkoztak, hogy elmélyítsék hivatásukat, megismerkedjenek a Fokoláre lelkiségével és nem utolsó sorban az Örök Várossal. A Váci Egyházmegyéből Boros Bence, Serfőző Zoltán és Virág Emmanuel személyesen tudtak részt venni a programon, míg más országokból, kontinensekről többen online kapcsolódtak a járványhelyzet miatt. Kérdéseinkre Bence, az esztergomi szeminárium hallgatója és Emanuel, az egyházmegye előkészítő évfolyamának hallgatója válaszoltak.

Országos alkotói pályázatot hirdet az Apor Vilmos Katolikus Főiskola, középiskolás diákok számára esszé és kisfilm kategóriában.
A pályaművekben azokat a környezetükben élő vagy általuk ismert, 1-12 éves korú gyermekeket nevelő pedagógusokat mutathatják be a tanulók, akikre felnéznek és nagyra becsülik munkásságukat.

Tisztelettel tájékoztatunk mindenkit, hogy elkészült a 2022-es ökumenikus imahét anyaga. Az idei füzetet a Közel-Keleti Egyházak Tanácsa állította össze. Olvassák, forgassák és használják szeretettel.
A nyitó istentiszteletet 2022. január 16-án, vasárnap 18 órától tartjuk a váci evangélikus templomban. Igehirdető Marton Zsolt váci megyéspüspök lesz.

Marton Zsolt váci püspök ünnepélyes szentmisét mutatott be január 6-án a váci piarista templomban a karácsonyi ünnepkör zárásaként Vízkereszt ünnepén. Alább a szentbeszédből közlünk részleteket.

December 31-én ünnepelte felszentelésének 270. évfordulóját az alsónémedi Szent Kereszt felmagaszalása templom.
< 1 ... 251 252 253 254 255 ... 606 >