» HÍREINK » általános »

„Áldott éj, a halál bilincsét ekkor törte szét Krisztus, és az alvilág mélyéről, mint győző tért vissza.”

A váci Ferences (Barátok) templomában több évtizede végzik a lamentációt Nagypéntek és Nagyszombat reggelén 8 órai kezdettel a ferences Nagyhét könyv alapján.

A nagypénteki liturgia csendes bevonulással és - a minden díszétől megfosztott oltár előtti - leborulással vette kezdetét a váci székesegyházban. Ez a nap az egyházi év legcsendesebb napja: Jézus elítélésének, megkínzásának, halálának és temetésének napja. Nincs szentmise, arra a napra emlékezünk, amikor maga az örök Főpap mutatta be véres áldozatát a kereszten. Most az oltár maga a Golgota: lélekben mi is odamegyünk a Golgotához, Jézus keresztjéhez.

Nagycsütörtök este az Utolsó vacsora emlékére mutatott be szentmisét Marton Zsolt váci megyéspüspök a székesegyházban, amelyen a hívek online vehettek részt. Imádságos lélekkel vagyunk együtt és belépünk a szent három nap titkába, amely Urunk szenvedésének és kereszthalála utáni feltámadásának szent titkát tárja elénk – mondta a szentmise elején a püspök.

2020 nagycsütörtökén Marton Zsolt váci megyéspüspök mutatott be szentmisét a váci székesegyházban. A szertartáson jelen volt Dr. Varga Lajos váci segédpüspök, Paszternák Tamás püspöki titkár, Szabad Attila diakónus, és három egyházmegyés papnövendék. Orgonán Varga László, a székesegyház karnagya működött közre.
< 1 ... 296 297 298 299 300 ... 581 >