» HÍREINK » általános »

Az egyházmegye néhai püspökeiért és minden elhunytért mutatott be szentmisét Marton Zsolt váci megyéspüspök, Dr. Varga Lajos váci segédpüspök koncelebrálásával november 2-án, halottak napján a váci Székesegyházban.

November 1-jén ünnepeljük az összes szentet, vagyis valamennyi megdicsőült lelket, akikről sokaságuk miatt a kalendárium külön, név szerint nem emlékezhet meg. A Mindenszentek valójában örömünnep, mert azon elhunytakra emlékezünk, akik Istennél vannak a boldog örök életben, őket nevezzük szenteknek. Marton Zsolt váci megyéspüspök az ünnepen a Váci Székesegyházban mutatott be szentmisét minden szent tiszteletére.

100 vers 100 kép címmel, ezúttal Radnóti Miklós élete elevenedett meg a versein keresztül a Credo színpadán 2019. október 24-én.
Az előadók Császár Angela Jászai Mari-díjas, Érdemes Művész, az Újszínház színművésze és Tóth József, Balázs Béla-díjas fotóművész, Magyarország Érdemes és Kiváló Művésze voltak, tájékoztatott Lonkay Márta a Credo-Ház programszervezője.

Az MKPK pályázati felhívása a magyar katolikus diaszpórában (EU, Észak- és Dél Amerika) szolgálatot teljesítő katolikus közösségszervező ösztöndíjas vagy szerződéses munkatárs pozíciókra

Vácott az október 23-ai nemzeti ünnep előestéjén hagyományosan ünnepi orgonahangversenynek ad helyet a székesegyház, az idei már a tizedik ilyen alkalom volt - a hősök, mártírok előtti tiszteletadás mellett egyúttal Liszt Ferenc születésnapjáról is megemlékezve.
< 1 ... 357 358 359 360 361 ... 606 >