» HÍREINK » általános »

„Krisztus világossága! Istennek legyen hála!”
A húsvéti vigília liturgiája a váci Székesegyház főbejárata előtt kezdődött, amelynek során Dr. Beer Miklós váci megyéspüspök megszentelte a tűzet - az új tűz az ószövetséget követő újszövetséget jelképezi, amely Krisztusban következett be -, majd elindult a fénnyel és szétosztotta Krisztus világosságát a híveknek, akik a Húsvéti gyertyáról gyújtották meg saját gyertyáikat, így töltötte be Krisztus világossága a sötét templomot. Ez a fény az Evangélium örömhírének a világban való terjedését, a feltámadást és a megváltást jelképezi.

”Íme, a szent keresztfa, rajta függött valaha a világnak váltsága.”
A Nagypénteki liturgia a váci Székesegyházban, a hagyományokat követve, csendes bevonulással kezdődött, majd a főpásztor a diakónusokkal leborult az oltár előtt, amelyet nagycsütörtökön minden díszétől megfosztottak. Az oltár most maga a Golgota: lélekben mi is odamegyünk a Golgotához, Jézus keresztjéhez.

Az Apor Vilmos Katolikus Főiskola pályázatot ír ki a budapesti Campus épületében található melegkonyha - étterem üzemeltetésére.
A pályázat beadási határideje: 2018. április 30.

Adoro te devote (imádlak áhítattal)
Nagycsütörtök az Eucharisztia és a papság (egyházi rend) alapításának ünnepe, ezen a napon délelőtt a váci Székesegyházban Dr. Beer Miklós megyéspüspök mutatott be szentmisét. A szertartáson jelen volt Dr. Varga Lajos segédpüspök, az egyházmegye papsága, a Gödöllői Premontrei Szkóla, a Váci Székesegyházi Kórusiskola Fiúkórusa, több szerzetesrend képviselője, számos hívő, aki elkísérte papját az ünnepre.

Az alábbiakban Dr. Beer Miklós váci megyéspüspök nyilatkozatát olvashatják a pásztói Mária szobrok könnyezéséről.
< 1 ... 447 448 449 450 451 ... 584 >