» HÍREINK » általános »

A Váci Egyházmegye és a Vác-Deákvári Szent Család Katolikus Óvoda régi álma vált valóra azzal, hogy megépülhetett a Szent Család Óvoda új épületrésze. Az óvodabővítést az intézmény növekvő gyermeklétszáma indokolta.

Április 27-ig várják a jelentkezéseket a következő képzésekre:

Ahogyan arról már korábban is beszámoltunk a Váci Egyházmegyei Vidékfejlesztési Nonprofit Kft. (a képző szervezet) a mögöttünk hagyott év végén, a Nyáregyházán indított kerti munkás képzéssel kezdte meg felnőttképzési tevékenységét, melyet idén január elején, Bercelen újabb kerti munkás képzés követett. A jelentkezők között plébánosok, akolitusok és más egyházi alkalmazottak mellett egyéb, nem egyházi foglalkozásúak is voltak.

Húsvét negyedik vasárnapja a hivatások világnapja, amely idén április 22-én van. A Szentatya hagyományosan üzenetet intéz a papokhoz, szerzetesekhez és minden hívőhöz ezen a napon.
Az alábbiakban közöljük Ferenc pápa a Hivatások 55. Világnapjára írt üzenetét, "Meghallani, megfontolni, megélni az Úr hívását" címmel.

A Váci Egyházmegyében, az idei év első felében harminchárom helyen fogja Dr. Beer Miklós váci megyéspüspök és Dr. Varga Lajos segédpüspök a szentlélek ajándékának szentségét kiszolgáltatni.
Első alkalommal, a Hernádi Római Katolikus templomban 2018. április 14.-én, szombaton délelőtt Dr. Beer Miklós váci megyéspüspök ünnepi szentmise keretében szolgáltatta ki a bérmálás szentségét 15, a szentség felvételére, kereszténységük megvallására és a krisztusi valóság továbbélésére és hirdetésére felkészült fiatalnak.
< 1 ... 455 456 457 458 459 ... 598 >