Váci egyházmegye
mainImage
FŐOLDALHÍREINKPROGRAMOKNÉV- ÉS CÍMTÁRTURIZMUSHITOKTATÁSÉLŐ KÖVEK 2023-2026AKOLITUSOKFOTÓTÁRVIDEÓTÁR
SZAKPASZTORÁCIÓK
SZAMARITÁNUS SZOLGÁLATEGYHÁZMEGYEI KARITÁSZKÖNYVTÁRLEVÉLTÁREGYHÁZMEGYEI MÚZEUMSZENT MIHÁLY INTÉZMÉNYFENNTARTÓKAFARNAUM HÁZSZINÓDUSTEMETŐÜZEMELTETŐ KFTMotiVÁCió Képzési KözpontMATER SALVATORISÁLLÁSHIRDETÉSMISERENDEGYHÁZMEGYÉNKRŐLALAPÍTVÁNYAINKDOKUMENTUMTÁRKÖZBESZERZÉSEKGYERMEKVÉDELEMADATVÉDELEMTÉRKÉPKAPCSOLAT

» HÍREINK » általános »

Hatalmas, súlyos fakereszttel halad a menet elején négy-öt papnövendék, láthatólag nagy, akrobatikus mozdulatokkal teszik le a földre egy-egy stációnál. Ezzel a város utcáit szelő keresztúttal kezdődött március 9-én, péntek délután a szombatig tartó országos kispaptalálkozó Szegeden.
Március 10-én a Váci Irgalmasrendi Kórház új kápolnájában máris lehetőség volt közösséget kovácsoló ünnepi alkalmat átélni. Sillye Jenő volt a vendég, hogy segítse a lelkigondozókat, önkéntes beteglátogatókat és kórházi dolgozókat a húsvéti felkészülésben.
A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Pro Cultura Christiana-díjat adományozott Dr. Zombori István történésznek. A kitüntetést a testület nevében a konferencia elnöke, Veres András győri megyéspüspök adta át március 6-án, Budapesten. A díjjal a püspöki konferencia elismerését fejezi ki azért a szolgálatért, amelyet élete folyamán Dr. Zombori István a katolikus kultúra továbbadásáért végzett.

 
Hatvan évvel ezelőtt, 1958. február 28-án, Martfűn egy halász találta meg az egy évvel korábban Tiszavárkonyban meggyilkolt, mártírhalált halt Kenyeres Lajos atya holttestét az áradó Tiszában.
2018. március 8-án,  AZ ENGESZTELÉS LELKISÉGE című könyv bemutatója volt a Credo házban.

A könyv írója, Bocsa József piarista szerzetes és társszerzői Dr. Szegedi László atya és Dr. Szederkényi László atya is jelen voltak.

Az est kötetlen beszélgetéssel és könyvdedikálással zárult.

 <   1 ... 489 490 491 492 493 ... 622  > 

Akadálymentes változat
LÉLEKJELENLÉT
LÉLEKJELENLÉT
MAI NÉVNAP

2026. február 12. csütörtök

Lídia és Lívia

OLVASMÁNY / ZSOLOZSMANAPI EVANGÉLIUM

Jézus egyszer Tírusz és Szidon vidékére vonult vissza. Itt betért egy házba, és bár rejtve akart maradni, jelenléte mégsem maradhatott titokban. Egy asszony, akinek leányát tisztátalan lélek szállta meg, tudomást szerzett...

tovább »

LEGKÖZELEBBI 5 ESEMÉNY
ESEMÉNYTÁR
NEXONWEB BELÉPÉSLEVELEZŐRENDSZERSzentév 2025KATADMIN

A honlap megtekintéséhez ajánlott böngésző: Chrome vagy Firefox legújabb verziója - RSS hír csatornánk

Az oldalon található anyagok módosítás nélkül a vaciegyhazmegye.hu forrásmegjelöléssel felhasználhatók. Adatkezelési tájékoztató

Tájékoztatjuk, hogy a felhasználói élmény javítása, a böngészőprogramjának biztonságos használata, valamint a weboldal forgalmának elemzése érdekében sütiket alkalmazunk.
Kérjük, adja ehhez hozzájárulását az Elfogadom gombra kattintva! Adatkezelési tájékoztató
A Váci Egyházmegye kizárólag statisztikai jellegű sütiket használ, a honlappal kapcsolatban személyes adat kezelése nem történik!

Váltás mobil nézetre

Webfejlesztés: DunaWeb Kft.