Váci egyházmegye
mainImage
FŐOLDALHÍREINKPROGRAMOKNÉV- ÉS CÍMTÁRTURIZMUSHITOKTATÁSÉLŐ KÖVEK 2023-2026AKOLITUSOKFOTÓTÁRVIDEÓTÁR
SZAKPASZTORÁCIÓK
SZAMARITÁNUS SZOLGÁLATEGYHÁZMEGYEI KARITÁSZKÖNYVTÁRLEVÉLTÁREGYHÁZMEGYEI MÚZEUMSZENT MIHÁLY INTÉZMÉNYFENNTARTÓKAFARNAUM HÁZSZINÓDUSTEMETŐÜZEMELTETŐ KFTMotiVÁCió Képzési KözpontMATER SALVATORISÁLLÁSHIRDETÉSMISERENDEGYHÁZMEGYÉNKRŐLALAPÍTVÁNYAINKDOKUMENTUMTÁRKÖZBESZERZÉSEKGYERMEKVÉDELEMADATVÉDELEMTÉRKÉPKAPCSOLAT

» HÍREINK » általános »

2016. június 10.
A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Caritas in Veritate Bizottsága Szent Márton évében esszépályázatot hirdet Elvitt engem Jézushoz címmel.
Az Ünnepi Könyvhét keretében, Dr.Beer Miklós váci megyéspüspök mutatta be „Szeressek ott, ahol gyűlölnek” című könyvét Hatvanban, az Ady Endre könyvtár nagytermében.
Ez év október 23-án, vasárnap minden székesegyházban szentmise keretében imádkoznak a forradalom hőseiért és áldozataiért, nemzetünkért. A határon túli magyar főpásztorok és hívek javaslatát meghallgatva a MKPK a Szentszékhez fordul azzal a kéréssel, hogy engedélyezzék a határon túl élt, az elmúlt években boldoggá avatott magyarok liturgikus tiszteletét hazánkban.Többek között erről a két kérdésről is döntöttek a Püspöki Konferencia rendes nyári ülésén, amelynek hivatalos közleményét alább olvashatják.
2016. május 30.
Kép 1.: orvosi rendelő. A printer köpi a recepteket,, az asszisztensnő szorgosan pecsétel, az orvos sorra firkantja alá. Az egyiknél megáll, fölemeli: – Ez ANTIBIOTIKUM. Csak akkor használ, ha beveszi mindet, úgy, ahogy elő van írva... – Persze! Persze! tudom – válaszolja buzgón és alázatosan a piros orrú páciens, majd átveszi a vényköteget, elköszön, s már indul is a patikába. Kiváltja a gyógyszereket, és szépen beszedi őket. Hogy meggyógyuljon.
A nagyváradi megyéspüspök és a Nagyváradi Székeskáptalan, valamint az egyházmegye papsága Isten akaratában megnyugodva, szomorú szívvel tudatja, hogy 2016. május 25-én Nagyméltóságú és Főtisztelendő Tempfli József kiérdemesült nagyváradi római katolikus megyéspüspök, életének
86., papságának 54., püspökségének 27. évében hosszú betegség után, szentségekkel ellátva elhunyt.

 <   1 ... 544 545 546 547 548 ... 611  > 

Akadálymentes változat
KATTÁRS
KATTÁRS
MAI NÉVNAP

2025. november 18. kedd

Jenő

OLVASMÁNY / ZSOLOZSMANAPI EVANGÉLIUM

Abban az időben: Jézus Jerikó városán haladt át. Élt ott egy Zakeus nevű gazdag ember, aki a vámosok feje volt. Szerette volna látni és megismerni Jézust, de a tömeg miatt nem láthatta, mert alacsony termetű volt. Így hát...

tovább »

LEGKÖZELEBBI 5 ESEMÉNY
  • 2025.04.25.
    AZ IDŐTÁLLÓ VÁROS - VÁC 1075-2025 CÍMŰ IDŐSZAKI KIÁLLÍTÁS
  • 2025.05.08.
    IDŐTÁLLÓ SZENTSÉGEK - VÁROSTÖRTÉNETI KITEKINTÉS A BETEGEK SZENTSÉGÉN KERESZTÜL C. IDŐSZAKI KIÁLLÍTÁS VÁCON
  • 2025.11.23.
    70 ÉVES A VÁCI SZÉKESEGYHÁZ SZENT CECÍLIA KÓRUSA
  • 2025.11.28.
    ÖSSZRÉGIÓS LELKIGYAKORLAT
  • 2025.11.30.
    ÉSZAK-DUNÁS IFJÚSÁGI SZENTSÉGIMÁDÁS
  • Összes program »
ESEMÉNYTÁR
NEXONWEB BELÉPÉSLEVELEZŐRENDSZERSzentév 2025KATADMIN

A honlap megtekintéséhez ajánlott böngésző: Chrome vagy Firefox legújabb verziója - RSS hír csatornánk

Az oldalon található anyagok módosítás nélkül a vaciegyhazmegye.hu forrásmegjelöléssel felhasználhatók. Adatkezelési tájékoztató

Tájékoztatjuk, hogy a felhasználói élmény javítása, a böngészőprogramjának biztonságos használata, valamint a weboldal forgalmának elemzése érdekében sütiket alkalmazunk.
Kérjük, adja ehhez hozzájárulását az Elfogadom gombra kattintva! Adatkezelési tájékoztató
A Váci Egyházmegye kizárólag statisztikai jellegű sütiket használ, a honlappal kapcsolatban személyes adat kezelése nem történik!

Váltás mobil nézetre

Webfejlesztés: DunaWeb Kft.