Váci egyházmegye
mainImage
FŐOLDALHÍREINKPROGRAMOKNÉV- ÉS CÍMTÁRTURIZMUSHITOKTATÁSÉLŐ KÖVEK 2023-2026AKOLITUSOKFOTÓTÁRVIDEÓTÁR
SZAKPASZTORÁCIÓK
SZAMARITÁNUS SZOLGÁLATEGYHÁZMEGYEI KARITÁSZKÖNYVTÁRLEVÉLTÁREGYHÁZMEGYEI MÚZEUMSZENT MIHÁLY INTÉZMÉNYFENNTARTÓKAFARNAUM HÁZSZINÓDUSTEMETŐÜZEMELTETŐ KFTMotiVÁCió Képzési KözpontMATER SALVATORISÁLLÁSHIRDETÉSMISERENDEGYHÁZMEGYÉNKRŐLALAPÍTVÁNYAINKDOKUMENTUMTÁRKÖZBESZERZÉSEKGYERMEKVÉDELEMADATVÉDELEMTÉRKÉPKAPCSOLAT

» HÍREINK » általános »

Idén is kérjük támogassa adója 1%-val a Magyar Katolikus Egyházat!
Betörtek Szolnokon az újvárosi Szentlélek-templomba, a vandálok által okozott kár körülbelül félmillió forint - közölte a Kőrösi úti katolikus temető bejáratánál levő templom plébánosa hétfőn az MTI-vel. Föltörték a tabernákulumot és szétszórták az Oltáriszentséget. Tizennyolc réz gyertyatartót elvittek.
Ságújfalu. Szentes Attila polgármester 2015-ben pályázatot nyújtott be a templomkertben álló kereszt felújítására, ami sikeresnek bizonyult. Ez az I. és a II. világháborúban elhunyt és eltűnt hősök neveit tartalmazza. A pályázaton a község egymillió forintot nyert erre a nemes célra, a fennmaradó összeget pedig adományokból gyűjtötték össze. A Nógrád Megyei Hírlap tudósítása.
Salgótarjánban is a húsvéti előkészületekhez tartozik, hogy minden évben újra és újra átéljük Jézus keresztútját. Még hitelesebbé teszi mindezt, ha nem csak átérezzük, de végig is járjuk „vele” mindezt... Természetesen mi nem érezzük azokat a fájdalmakat, amelyeket ő érzett, de belegondolunk, hogy min is ment át értünk, emberekért. És vajon miért is tette mindezt? Erre nagyon könnyű a válasz: mert végtelenül szeretett, most is szeret és mindig is szeretni fog minden embert.
A Nógrád Megyei Hírlap tudósítása.
„Boldogok az irgalmasok, mert majd nekik is irgalmaznak” (Mt 5,7)
Kedves fiatalok!
Elértünk a Krakkóba vezető zarándokutunk utolsó szakaszához, ahol majd együtt ünnepeljük jövő év júliusában a XXXI. Ifjúsági Világnapot. Hosszú, elkötelezettséget igénylő utunkon Jézus szavai vezetnek bennünket, amelyeket a Hegyi beszédből idézünk. 2014-ben kezdtük meg ezt az utat, amikor az első boldogságról elmélkedtünk: „Boldogok a lélekben szegények, mert övék a mennyek országa” (Mt 5,3). 2015-re ezt a témát választottuk: „Boldogok a tiszta szívűek, mert meglátják az Istent” (Mt 5,8). Az előttünk álló esztendőben ezekből a szavakból merítünk ihletet: „Boldogok az irgalmasok, mert majd nekik is irgalmaznak” (Mt 5,7).

 <   1 ... 546 547 548 549 550 ... 611  > 

Akadálymentes változat
KATTÁRS
KATTÁRS
MAI NÉVNAP

2025. november 18. kedd

Jenő

OLVASMÁNY / ZSOLOZSMANAPI EVANGÉLIUM

Abban az időben: Jézus Jerikó városán haladt át. Élt ott egy Zakeus nevű gazdag ember, aki a vámosok feje volt. Szerette volna látni és megismerni Jézust, de a tömeg miatt nem láthatta, mert alacsony termetű volt. Így hát...

tovább »

LEGKÖZELEBBI 5 ESEMÉNY
  • 2025.04.25.
    AZ IDŐTÁLLÓ VÁROS - VÁC 1075-2025 CÍMŰ IDŐSZAKI KIÁLLÍTÁS
  • 2025.05.08.
    IDŐTÁLLÓ SZENTSÉGEK - VÁROSTÖRTÉNETI KITEKINTÉS A BETEGEK SZENTSÉGÉN KERESZTÜL C. IDŐSZAKI KIÁLLÍTÁS VÁCON
  • 2025.11.23.
    70 ÉVES A VÁCI SZÉKESEGYHÁZ SZENT CECÍLIA KÓRUSA
  • 2025.11.28.
    ÖSSZRÉGIÓS LELKIGYAKORLAT
  • 2025.11.30.
    ÉSZAK-DUNÁS IFJÚSÁGI SZENTSÉGIMÁDÁS
  • Összes program »
ESEMÉNYTÁR
NEXONWEB BELÉPÉSLEVELEZŐRENDSZERSzentév 2025KATADMIN

A honlap megtekintéséhez ajánlott böngésző: Chrome vagy Firefox legújabb verziója - RSS hír csatornánk

Az oldalon található anyagok módosítás nélkül a vaciegyhazmegye.hu forrásmegjelöléssel felhasználhatók. Adatkezelési tájékoztató

Tájékoztatjuk, hogy a felhasználói élmény javítása, a böngészőprogramjának biztonságos használata, valamint a weboldal forgalmának elemzése érdekében sütiket alkalmazunk.
Kérjük, adja ehhez hozzájárulását az Elfogadom gombra kattintva! Adatkezelési tájékoztató
A Váci Egyházmegye kizárólag statisztikai jellegű sütiket használ, a honlappal kapcsolatban személyes adat kezelése nem történik!

Váltás mobil nézetre

Webfejlesztés: DunaWeb Kft.