» PROGRAMOK - ARCHÍVUM »

Édesanyám, ez a te napod...
Anyák napján két fontos személyre gondolunk: saját édesanyánkra és Máriára, az istenanyára. Az anyasággal Isten teremtői munkájába kapcsolódunk be, hogy az üdvösség terve megvalósulhasson, ha eljön az ideje.

Időpont: 2022. április 28 – május 1
Helyszín: Mater Salvatoris Lelkigyakorlatos Ház (Máriabesnyő, Kapucinusok tere 3.)

A norvég zeneművészeti főiskolások idén ismét eljönnek hozzánk tanulmányi útjukra, ennek keretében szolgálatot teljesítenek Vácon a Piarista templomban, április 24-én vasárnap 11:30 órakor.
A főiskolások a misén énekelnek, majd közvetlen utána koncert adnak.
Mindenkit szeretettel hívunk!

A Katolikus Egyház húsvét második vasárnapján ünnepli az isteni irgalmasság ünnepét, melynek két nagy szentje van: Fausztina Kowalska nővér és II. János Pál pápa.
A lengyel Helena Kowalska (1905-1938) látomásában találkozott a szenvedő Krisztussal, aminek hatására 1925. augusztus 1-jén belépett a varsói Zytnia utcai, az Irgalmasság Anyjáról nevezett rendbe, ahol a Fausztina Maria nevet kapta. Imádságaiban következetesen együttműködött Jézussal a lelkek megmentésének ügyében. Jézussal való beszédeit naplóban rögzítette.

A feltámadt Krisztus így köszöntötte tanítványai: Békesség nektek! Ebben az évben különösen is imádkozunk azért, hogy a Krisztus békéje költözzön mindnyájunk szívébe és hozzon egyetértést a nemzeteknek.
Áldott húsvétot kívánunk mindenkinek!
< 1 ... 156 157 158 159 160 ... 464 >