» PROGRAMOK - ARCHÍVUM »

Ebben az évben április 5-én, szombaton kerül sor a - már hagyománnyá vált - világi munkatársak találkozójára, a szokott helyen: Gödöllőn, a Premontrei Szent Norbert Gimnázium aulájában.
A találkozó vendége lesz Msgr. Alberto Bottari de Castello c. érsek, apostoli nuncius, aki megosztja velünk személyes élményeit a két szent pápáról: XXIII. Jánosról és II. János-Pálról.

Detre János evangélikus lelkész:
„EGYSZERŰSÉG, NAGYLELKŰSÉG, MEGELÉGEDETTSÉG”
KORUNK ÉS A SZEGÉNY KÉRDÉS

A váci piarista templomban.
Önkéntes adományikkal a Szentségi kápolna építését támogatják.
Műsoron:
Pergolesi: Stabat Mater

Nagyböjti triduumot - elmélkedés-sorozatot - tart dr. Székely János esztergomi segédpüspök a váci Székesegyházban, március 28-29-30-án, péntektől vasárnapig, az este hat órai szentmisék keretében.

Ma arra a napra emlékezünk, amelyen Gábor főangyal megvitte Názáretbe Máriának a megtestesülés örömhírét. A történelmi gondolkodás Jézus születésétől visszaszámlálva határozta meg az ünnep dátumát: így lett március 25-e (az örményeknél január 6-tól, az epifániától visszaszámolva április 7-e).
< 1 ... 423 424 425 426 427 ... 456 >