CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» PROGRAMOK »
2019. július 6-án szombaton.Aszódtól Máriabesnyőig a Mária Úton
Az aszódi és az esztergomi intézeti növendékekkel és nevelőikkel
Minden kedves érdeklődőt, régi és új zarándokot szeretettel vár a 135 éves Aszódi Javítóintézet!
„A zarándokút belső út.
Az jut a célhoz, aki belül lépked, a szeretet szűk ösvényén.”
(Székely János)
***
Az EMMI Aszódi Javítóintézete idén ünnepli fennállásának 135. évfordulóját. Intézményünk újkori hitéletének fontos része volt a 2011-2016 között évről évre megrendezett Szívek Zarándoklata, ahol egy másfajta lelki közösségben lehetett együtt nevelő és nevelt, és mindazok, akik ebben az élményben részt kívántak venni: az intézet dolgozóinak családtagjai, a Galga mente hívő népe, a Mária Út gyalogos zarándokai, akik valamikor útba ejtették a Javítóintézet Kápolnáját, de voltak olyanok is, akik hírünket hallva az ország különböző pontjairól csatlakoztak hozzánk.
Az első zarándoklat egy kollégánk felgyógyulásáért szerveződött meg, spontán módon. Az ott kapott lelki élmény olyan hatással volt a résztvevőkre, hogy úgy éreztük, ezt folytatnunk kell. A rákövetkező években is mindig volt ok, hogy elinduljunk…
2014-ben Dr. Székely János püspök atya javaslatára, aki akkoriban társintézményünk, az Esztergomi Lánynevelő Intézet lelki vezetője volt, az ottani növendékek és nevelők is csatlakoztak a zarándoklathoz. Ekkor vált hagyománnyá, hogy a 15 km-es út különböző pontjain az intézeti neveltek keresztútját járjuk, amit a lányok és fiúk felváltva mondanak. A közeli település, Bag hívő közössége szívességből, jó szóval és agapéval várja a zarándokcsapatot minden alkalommal.
A növendékek és a résztvevők nemcsak lelki terheiket viszik, hanem azt a Jézus Szent Szíve szobrot is, ami az intézet 1906-ban felszentelt, majd 1960-ban lerombolt templomának tartozéka volt, amit a múltban a vallásos ünnepeken, körmeneteken hordoztak körbe a városban. Idén az elmúlt 135 évért érzett hálából szerveződik a zarándoklat, amelyet ismét megtisztel részvételével Dr. Székely János szombathelyi megyéspüspök atya, aki ez alkalomból megáldja az intézet új zászlaját is.
2026. március 23. és szeptember 27. között a székesfehérvári Szent István Király Múzeum ad otthont a TOTUS TUUS – „Teljesen a Tiéd” című egyedülálló kiállításnak, amely Szent II. János Pál pápa életét, örökségét és a történelemre gyakorolt hatását mutatja be. A tárlat annak a pápának állít emléket, aki a kereszténység történetében a második egyházi vezető, aki nem Itáliában született és az első és máig egyetlen, aki Közép-Kelet Európából érkezve foglalta el Szent Péter trónját.
Június 28-án, immár ötödik alkalommal rendezik meg a nyáreleji Dicsőítő Sziget fesztivált Szigetmonostoron. A szentmisét Marton Zsolt váci megyéspüspök mutatja be, amelyet táncház követ cigány dicsőítő énekekkel. A főprogram mellett folyamatos közbenjáró dicsőítés folyik majd a Szentháromság-templomban, ahol különböző zenei csapatok adják egymásnak a stafétát Isten szünet nélküli dicsőítésében.2026. június 23. kedd
Zoltán
Jézus a hegyi beszédben ezt mondta tanítványainak: Ne ítélkezzetek, hogy fölöttetek se ítélkezzenek! Amilyen ítélettel ítélkeztek, olyannal fognak fölöttetek is ítélkezni, és amilyen mértékkel mértek, olyannal...
Összes program »