» PROGRAMOK »



Az idei hétkápolnai búcsú eseményei megtekinthetőek a mellékletben.
A körmenet 9 órakor indul a székesegyház elől, az ünnepi hétkápolnai szentmise 10 órakor kezdődik, melyet Dr. Beer Miklós megyéspüspök celebrál.
A szentmise előtti rózsafüzér-imádságban a Hiszekegyet, a Miatyánkot és a Dicsőséget magyarul imádkozzuk; az Üdvözlégy Máriát pedig öt különböző nyelven: az 1. tizedet latinul, a 2. tizedet németül, a 3. tizedet szlovákul, a 4. tizedet lovári nyelven, az 5. tizedet pedig magyarul.


Csatolt dokumentumok:
A PDF dokumentumok megjelenítéséhez töltse le az ingyenes Adobe Readert
az Adobe honlapjáról!

A kiállítás megnyitó időpontja: 2025. május 8., csütörtök 16.30 óra
Helyszín: Váci Egyházművészeti Gyűjtemény (2600 Vác, Március 15. tér 4.)
A kiállítást – mely 2026. január 31-ig tekinthető meg - dr. Varga Lajos segédpüspök, általános helynök, az OKGYK igazgatója nyitja meg.

Advent harmadik vasárnapja az öröm vasárnapja. A Gaudete vasárnap a latin Örvendjetek (az Úrban) kezdetű, Pál apostol szavait idéző introitusról (bevezetőről) kapta a nevét.
„Örüljetek az Úrban mindig! Újra mondom: Örüljetek! Ismerje meg mindenki a ti szelídségeteket! Az Úr közel van! Ne legyetek semmiben sem aggodalmaskodók, hanem minden helyzetben hálaadással végzett imádságban és könyörgésben terjesszétek a kéréseiteket Isten elé!” (Fil 4,4–6)

Marton Zsolt megyéspüspök 2025. december 15-én, hétfőn 6:00 órától rorate-t (hajnali misét) tart a Vác-Deákvári Jézus Szíve templomban (Vörösmarty M. tér).
Mindenkit szeretettel várunk!

Marton Zsolt megyéspüspök 2025. december 18-án, csütörtökön 6:30-tól rorate-t (hajnali misét) tart a váci Barátok templomában (Szent Kereszt Ferences templom - Géza király tér).
Mindenkit szeretettel várunk!

Marton Zsolt megyéspüspök 2025. december 19-én, pénteken 6:45-től a váci Piarista Szent Anna-templomban rorate-t (hajnali misét) tart (Cím: Köztársaság út 1.).
Mindenkit szeretettel várunk!