Canterbury Szent Ágoston bencés szerzetes a 6. század végén érkezett Angliába, hogy megtérítse az angolszászokat. Ő lett az első canterburyi érsek, és fontos szerepe volt az angol kereszténység megalapításában. Az „angolok apostolaként" is nevezik.
Liturgikus emléknapja: május 27.
A hét szentje sorozatban Beer Miklós püspök atya elmélkedik róla.
Szent VII. Gergely pápa a 11. század egyik legjelentősebb egyházfője volt, aki 1073 és 1085 között vezette a katolikus egyházat.
Nevéhez fűződik a híres invesztitúraharc kezdete, amely során a pápaság és a világi hatalom között komoly konfliktus bontakozott ki.
Reformjai megerősítették az egyház függetlenségét és hozzájárultak a pápaság tekintélyének növeléséhez a középkorban.
Liturgikus emléknapja: május 25.
A hét szentje sorozatban Szabó József László atya elmélkedik róla.
Cantalicei Szent Félix egy XVI. századi kapucinus szerzetes volt. Egész életét alázatban és szegénységben élte, Rómában kolduló testvérként szolgált, miközben imáival és tanításaival sokakat ösztönzött. Különös tisztelettel viseltetett a Szűzanya iránt, és mély áhítat jellemezte életét. Ő lett a kapucinus rend első szentje.
Liturgikus emléknapja: május 18.
A hét szentje sorozatban Lovassy Attila atya elmélkedik róla.
Hildesheimi Szent Gotthárd bencés szerzetes, majd Hildesheim püspöke volt. Fontos szerepet játszott a kolostori reformokban és az egyházi oktatás fejlesztésében. Püspökként templomokat építtetett és támogatta a szerzetesi élet megújulását.
Liturgikus emléknapja: május 5.
A hét szentje sorozatban Rolik Róbert atya elmélkedik róla.
V. Piusz pápa a katolikus egyház egyik kiemelkedő alakja volt, aki szigorú erkölcsű életet élt, és nagy szerepet játszott a tridenti zsinat reformjainak bevezetésében. Nevéhez fűződik a római misekönyv egységesítése, a Szent Liga megalapítása és a lepantói csata győzelme. Példamutató hite és egyházkormányzása miatt XIII. Kelemen 1712-ben szentté avatta.
A hét szentje sorozatban Beer Miklós püspök atya elmélkedik róla.
Búcsúbeszédében Jézus így szólt tanítványaihoz: „Még egy kis idő és már nem láttok engem, és ismét egy kis idő és viszontláttok engem, (mert az Atyához megyek.)” Tanítványai erre így tanakodtak:...
Tájékoztatjuk, hogy a felhasználói élmény javítása, a böngészőprogramjának biztonságos használata, valamint a weboldal forgalmának elemzése érdekében sütiket alkalmazunk.
Kérjük, adja ehhez hozzájárulását az Elfogadom gombra kattintva!
Adatkezelési tájékoztató