CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
Templomok miserendje »
» VIDEÓTÁR »
Idén június 17-én szentelte pappá Szabó Gábort Marton Zsolt megyéspüspök Vácon, a Barátok templomában. Gábor hosszabb útkeresés után talált rá a papi hivatásra, korábban tanárként dolgozott, és ahogy fogalmazott, két évbe telt, míg igent tudott mondani Isten hívására. Egyházmegyénk újmisés papja elmondja, kik segítették őt hivatáskeresésének útján, mit adott neki a papképzés, de örömmel beszél a veresegyházi központi plébánián eltöltött idejéről is, ahol a tavalyi évben átmeneti diakónusként szolgált. Megtudhatjuk, hogy miért választotta Péter apostol egyik legfontosabb megnyilvánulását jelmondatául, valamint, hogy milyen pap kíván lenni, és azt, hogy hogyan látja a Katolikus Egyház jövőjét. Gábor atya augusztus 1-jétől a Balassagyarmati Szentháromság Főplébánián káplán, szolgálatára kérjük Isten áldását!
Negyedik alkalommal szervezett alkotótábort a Váci Egyházművészeti Gyűjtemény, amelynek ezúttal is Marosi Eszter építész volt a szakmai vezetője. Az ötnapos tábor, amelyen huszonöt gyerek vett részt Vácról és környékéről, valamint Budapestről, július 3-án pénteken minikiállítással zárult, ahol a szülők is megcsodálhatták a gyerekek alkotásait.
2026. május 16-án rendezték meg a Váci Egyházmegyei Családközpont „Híd a generációk között” című rajz- és videópályázatának díjátadóját. A kezdeményezés célja, hogy közelebb hozza egymáshoz a generációkat, és ráirányítsa a figyelmet a családi kapcsolatok, valamint gyökereink fontosságára.
Hat évtizednyi papi szolgálat, számtalan találkozás, megszámlálhatatlan életre szóló emlék. 2026. június 20-án a zebegényi Havas Boldogasszony-templomban ünnepi szentmisén adtak hálát dr. Beer Miklós nyugalmazott püspök pappá szentelésének 60. évfordulójáért.
Babinszki Tamást 2026. június 13-án szentelték pappá a váci Nagyboldogasszony-székesegyházban. A beszélgetésben visszatekint meghívására és arra a folyamatra, amely során megérett benne a papi hivatás. Felidézi a képzési időt, ami alakította őt, valamint a diakónusi szolgálati évét, amelyet Cegléden töltött. Papként Istentől kapott küldetésének tartja az ember és az Isten szövetségének őrzését.
Úrnapja alkalmából Marton Zsolt váci püspök ünnepi szentmisét mutatott be a váci Nagyboldogasszony-székesegyházban.2026. július 13. hétfő
Jenő
Abban az időben Jézus így szólt apostolaihoz: Ne gondoljátok, hogy azért jöttem a földre, hogy békét hozzak! Nem azért jöttem, hogy békét hozzak, hanem hogy kardot. Azért jöttem, hogy szembeállítsam a fiút apjával, a...
Összes program »