CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
„Hiszed-e ezt?” (Jn 11,26)A következőkben összegyűjtöttük ezeket:
A veresegyházi Szentlélek-templom közössége szeretettel hívja a kedves testvéreket a megrendezésre kerülő Ökumenikus Imahétre az igeliturgiákra.
További érdekesség, hogy a Kistérségi találkozó házigazdája a Szentlélek-templom lesz január 22-én, amelyen a környező települések keresztény felekezetei is részt vesznek.
További információk a templomi hirdetéseknél.
A Salgótarjáni Egyházközösségek honlapján tájékozódhatunk a rendezvényekről. A környéki településekről is szeretettel várják a híveket a közös imára.
Szolnokon a keresztények egységéért végzett ökumenikus imahét imaalkalmairól a Szolnok Belvárosi Plébániaközösség közösségi oldala tájékoztat.
A Hatvan Belvárosi-templom hirdetése szerint az ökumenikus istentisztelet a helyi református templomban lesz megtartva.
Dunakeszi római katolikus templomai 2025. január 22., szerdán tartják az imaestet a helyi református templomban. Bővebb tájékoztató a hirdetéseknél.
A fóti alkalmak hétfőn, szerdán és pénteken lesznek, ennek beosztásáról bővebben a közösségi oldalukon adnak hírt.
A Balassagyarmat Szentháromság Plébánia közösségi oldalának hirdetése szerint január 24-ig lehetnek együtt a testvérek a meghirdetett imahelyeken.
Ökumenikus imaheti sorozat indult január 20 - 24. között Pásztón, Mátraszőlősön és Sámsonházán is, melyről ITT tájékozódhatnak az érdeklődők.
A váci alkalmakról az olvasókat már korábban tájékoztattuk.
A Magyar Katolikus Egyház 2026-ban is segíti az adózók tájékozódását az 1%-os kampány során.
Nagy elismerésben részesült a Veresegyházi Katolikus Gimnázium (VERKA), ugyanis a Nemzeti Tehetség Programnak köszönhetően hat évre Minősített Tehetséggondozó Műhely címet kapott az intézmény. Ezt az elismerést ünnepélyes keretek között adták át az iskolában!
2026. február 20–22. között két helyszínen, összesen ötvennégy résztvevővel zajlottak le azok az Emmausz kurzusok, amelyek a feltámadt Krisztussal való személyes találkozás élményét voltak hivatottak elmélyíteni. A beszámolók szerint mindkét helyszínen a nyitott szívek, a közös ima és az Ige gyógyító ereje tette felejthetetlenné a hétvégét.
Kétszáz hittantanár jelentkezett és vett részt a Váci Egyházmegye Hitoktatási Igazgatóságának szervezésében megvalósuló tavaszi szakmai napon a PüspökVác Rendezvényközpontban, Vácon. A program egy nagyobb és több kisebb előadásból állt. Az alkalmazkodásról, kitartásról, szakszóval a rezilienciáról szóló előadást követően bemutatkozott a cigánypasztoráció, az ifjúságpasztoráció, valamint az Egyházművészeti Gyűjtemény, hogy együttműködést kínáljon a hitoktatók számára.2026. március 28. szombat
Gedeon és Johanna
Egy alkalommal a zsidók köveket ragadtak, hogy megkövezzék Jézust. Erre ő megkérdezte tőlük: „Sok jótettet vittem végbe köztetek Atyám nevében. Melyik jócselekedetért akartok megkövezni engem?” A zsidók ezt...
Összes program »